Makarić propustio priliku da nadmaši Pešića, Mačva se slavljem oprostila od elite

Vreme čitanja: 2min | uto. 18.05.21. | 18:08

Tri duela 38. kola bez rezultatskog značaja okončana pobedam domaćina

Uvodni dueli 38. kola Superlige Srbije okončani su pobedama domaćina, te su zavesu na aktuelnu sezonu Čukarički, Mačva i TSC spustili minimalnim pobedama.

Izabranici Dušana Đorđevića, načeli su rivala u 33. minutu prvencem Jovana Lukića, a na gol 19-godišnjeg napadača nadovezao se pogodak Danila Pantia samo tri minuta kasnije. Rezultat iz prvog poluvremena bio je na snazi do 72. minuta kada su gosti smanjili zaostatak pogotkom Spasića, ipak pogodak Radnika ispostavio se samo kao počasni, a izabraicima Slavoljuba Đorđevića ostaje žal za propuštwenom prilikom Makarića u završnici susreta. Najbolji strelac Superlige propustio je tako priliku da donese svom timu bod, ali i nadmaši učinak Aleksandra Pešića i rekord iz sezone 2017/18.

Izabrane vesti

Istim rezultatom kao susret na Banovom brdu završena je i utakmica TSC - Inđija. Domaćin je golom Banjca poveo u 17. minutu, ali je Dimitrov pre odlaska na odmor izjednačio rezultat. Konačnih 2:1 postavio je Lukić sa bele tačka nakon prekršaja koji je napravlje nupravo nad njim.

Istovremeno su snage odmerili Mačva i Zlatibor. Duel timova koji će i naredne sezone biti rivali, ali u Prvoj ligi Srbije, pripao je Šapčanima (1:0), a momenat odluke viđen je u 77. minutu kada je Dilan Ortiz postigao pobedonosni pogodak i tako kaznio rivala za promašenu odličnu šansu minut ranije. Pobeda na oproštaju od elite ujedno je ukrasila i odlazak u igračku penziju Filipa Pejovića, iskusnog desnog beka, koji je na današnjem susretu odigrao poslednje minute u profesionalnoj karijeri koja je trajala gotovo dve decenije.