Derbi prestonice pripao Vučici, Pedro i Mhitarijan presudili

Fudbal 15. maj 202123:11 0 komentara
Pedro
REUTERS / Paolo Bruno/Getty Images

Poslednji meč subotnjeg programa 37. kola italijanske Serije A doneo je derbi Rima u kojem je Roma kao domaćin rezultatom 2:0 (1:0) bila bolja od Lacija, za koji je kao starter do 85. minuta igrao srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Roma je došla do vođstva u 42. minutu preko jermenskog ofanzivca Henrika Mhitarijana, kojem je za odličan udarac asistirao napadač iz BiH Edin Džeko. Bio je to 12. gol u sezoni za nekadašnjeg fudbalera Mančester Junajteda i Arsenala.

Za drugi gol čekalo se do 78. minuta kada je iskusni Pedro izvanrednim šutem rešio meč na asistenciju Brajana Kristantea.

Srpski vezista Sergej Milinković-Savić igrao je do 84. minuta, kada je zamenjen.

Posle ove pobede Lacio je sa 67 bodova i dalje na šestom mestu i igraće sledeće sezone u grupnoj fazi Lige Evrope. U narednom kolu, na kraju šampionata dočekaće Torino.

Roma je sa 61 bodom osigurala sedmo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. U poslednjem kolug gostovaće Speciji.