Читај ми!

Nadal prvi finalista Mastersa u Rimu

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Mastersa u Rimu. On je u prvom polufinalu nadigrao Amerikanca Rejlija Opelku sa 2:0 po setovima 6:4, 6:4.

Nadal je prvi finalista ovogodišnjeg izdanja turnira u Rimu. Špancu je ovo 12. finale na ovom mastersu u karijeri. Do borbe za titulu stigao je nakon 92 minuta igre.

U četvrtom gemu prog seta Španac je spasio četiri brejk lopte. Već u narednom gemu oduzeo je servis protivniku, što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

U drugom setu ključan je bio treći gem, kada je Nadal iskoristio svoju treću brejk loptu i stekao brejk prednosti. Potom je lagano priveo meč kraju, nije dozvolio protivniku nijednu brejk priliku.

Rival u borbi za 10. trofej na mastersu u glavnom gradu Italije biće Novak Đoković, koji je savladao Lorenca Sonega.