Jokić ne ume drugačije: Novi dabl-dabl i 31 poen za trijumf Denvera

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.05.21. | 04:57

Još jedna odlična partija srpskog centra

Dabl-dabl učinak, pa čak i partije sa više od 30 poena, više ne predstavljaju iznenađenje kada je u pitanju Nikola Jokić, a novo odlično veče srpski centar imao je u pobedi Denvera nad Minesotom (114:103).

Inspirisan od samog starta Nikola Jokić je već prvu četvrtinu završio sa 16 poena i tako nagovestio drugu uzastopnu pobedu Nagetsa na strani. U ritmu iz prve deonice gosti su nastavili i tokom drugog kvartala pa su do odlaska na odmor osigurali dvocifrenu prednost. Ipak, buđenje domaćina koji se pred sam kraj treće četvrtine vratio na minus tri unelo je dozu neizvesnosti u susret, ali je Jokić, uz podršku saigrača, uspeo donese 46. ovosezonsku pobedu gostima.

Izabrane vesti

Jokić je vrlo dobro veče završio sa 31 poenom, uz 14 skokova i četiri asistencije, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio Edvards sa 29 poena.

Večerašnjim trijumfom Denver je stigao do treće pobede nad Minesotom ove sezone, a Timbervulvsi nisu slavili u poslednjih 11 utakmica.

Pobeda na gostovanju, iako je Denver već obezbedio mesto u plej-ofu, poslužila je timu Majka Melouna da dodatno podigne samopouzdanje, dok je Minesota 48. porazom potvrdila da se nalazi u krizi.