Fudbal

Četvrtak, 13.05.2021.

23:24

Real drži korak, "kralj" ubedljiv u Granadi

Fudbaleri Real Madrida slavili su kao gosti protiv Granade, 4:1 (2:0) u susretu 36. kola La Lige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Real drži korak,

Tako su izabranici trenera Zinedina Zidana nastavili trku za titulu sa rivalima, Atletiko Madridom i Barselonom, koji su ranije igrali svoje mečeve.

Real je od početka do kraja kontrolisao situaciju na meču u Andaluziji i zasluženo stigao do 23. pobede u sezoni.

Kraljevski klub sada ima dva boda manje od Atletika koji je prvi sa 80 bodova, na dva kola pre kraja, dok je Barselona treća sa 76 bodova.

Na meču u Granadi, Benzema je u 14. minutu imao prvu priliku, nije bio uspešan, ali tri minuta kasnije Real je stekao prednost.

Migel je sjajno proigrao Luku Modrića, hrvatski fudbaler je utrčao iza leđa odbrane i preciznim udarcem iskosa sa leve strane pogodio donji levi ugao.

U poslednjem minutu prvog dela nova šansa za Real, Vinisijus Žunior nije je iskoristio, ali minut kasnije bilo je 0:2.

Rodrigo je po desnoj strani vukao loptu gotovo od centra, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu.

Igrao se 71. minut kada je Rodrigo Molina dobro reagovao na odbijenu loptu i smestio je mrežu Reala za 1:2.

Ipak, jak finiš Madriđana, koji su u 75. i 77. minutu postigli još dva gola.

Prvo je Alvaro Odriazola šutirao pod prečku za 1:3, da bi potom posle katastrofalne greške golmana domaćina i Karim Benzema zatresao mrežu za konačnih 1:4.