Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu posle velike borbe i preokreta.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Nadal je savladao Denisa Šapovalova sa 2-1 u setovima – 3:6, 6:4, 7:6(3).

Meč je trajao tri i po sata.

Šapovalov je fantastično ušao u meč i odmah napravio dva brejka i poveo 4:0.

Nadal se probudio i uspeo je da vrati jedan brejk, ali ne više od toga, pošto gubi svoj servis pri rezultatu 5:3, a samim tim i prvi set.

Kanađanin je napravio brejk i na startu drugog seta i poveo 2:0, ali je onda izgubio četiri gema zaredom. Rafa je održao brejk prednosti i došao do izjednačenja u setovima.

Šapovalov je imao brejk prednosti i u odlučujućem setu i vodio je 3:1, ali je Nadal odmah vratio brejk.

Pri rezultatu 5:5, Šapovalov spašava tri brejk lopte i osvaja gem, pa je Nadal morao da servira za ostanak u meču.

Do prve meč lopte Kanađanin dolazi posle greške Nadala i pri rezultatu 6:5 bilo je 40:30 u korist kanadskog tenisera. Ipak, dobro je odigrao Rafa i spasao je dve meč lopte zaredom. Izvukao je gem i odveo set u taj-brejk.

Taj-brejk Nadal dobija rezultatom 7:3.

Naredni protivnik biće mu bolji iz meča Zverev – Nišikori.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.