©AFP
©AFP

River je večeras plakao samo zbog suzavca, Dijaz u 92. minutu zaustavio Junior (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 13.05.21. | 04:19

Spasonosni bod za ekipu Marsela Galjarda - 1:1

Bilo je teško večeras gostovati u Barankili. Stresno je bilo pre utakmice, stresno i neizvesno pred sam meč, naporno tokom svih 90 minuta, ali na kraju i radosno po igrače River Plejta. Slavni argentinski klub izbegao je poraz od domaćeg Juniora u drugom minutu nadoknade meče, zahvaljujući Paulu Dijazu, koji je nadskočio svoje čuvare i udarcem glavom matirao Sebastijana Vijeru - 1:1 (1:0).

Gosti su tako sprečili prvu pobedu kolumbijskog tima i zadržali korak za vodećim Fluminenseom. Junior je u prvom poluvremenu, a pre svega u tom 20. minutu, iskoristio netipičnu rastrzanost linija ekipe Marsela Galjarda. Džon Pahoj je u pravom trenutku kod kontranapada svoj ekipe u prvi plan pred gol gostiju izbacio Migela Borhu, kojem nije bilo teško da pošalje loptu iza leđa pomalo neodlučnog Franka Armanija.

Izabrane vesti

Problema sa suzavcem bilo je i sredinom prvog poluvremena, kada je arbitar Esteban Ostojić na kratko prekinuo meč, ali je on ubrzo nastavljen i na kraju priveden kraju. Igračima je bilo teško da budu potpuno koncentrisani, s obzirom da su se u pojedinim trenucima čule ozbiljne detonacije izvan stadiona.

River je u drugom poluvremenu nagovestio da bi mogao u potpunosi da se vrati posle opasnih pokušaja Majdane i Zukulinija, ali se ušlo u nadoknadu vremena, pa je izgledalo da je sve gotovo. Ipak, tako nije mislio i Paulo Dijaz.

Fluminense je posle preokreta slomio kolumbijski Santa Fe (2:1). Gosti su poveli u 58. minutu preko Žersona Gonzalesa, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Fred. Konačan rezultat postavio je Kajo Paulista u 77. minutu. Dragoceno slavlje u Karakasu protiv La Gvaire ostvario je Sero Portenjo, koji je do tri velika boda stigao golom Klaudija Akinja sa bele tačke u 28. minutu.