Fudbal

Nedelja, 09.05.2021.

21:21

Dinamo Zagreb osvojio četvrtu vezanu titulu

Fudbaleri Dinama iz Zagreba osvojili su četvrtu uzastopnu titulu prvaka Hrvatske.

Izvor: B92

Autor:B92

Do titule su došli pošto su na gostovanju pobedili ekipu Rijeke 5:1, u meču 33. kola hrvatskog prvenstva.

Luka Menalo je u prvom minutu doveo domaći tim u vodstvo, ali su gosti do kraja poluvremena izjednačili autgolom Nina Galovića u 42. minutu.

Do vođstva zagrebački tim dolazi golom Josipa Mišića u 48. minutu, a dva minuta kasnije Dinamo povećava prednost još jednim autogolom Luke Capana.

U nastavku Mislav Oršić je u 65. minutu postigao četvrti gol za goste, a konačni rezultat postavio je trećim autogolom na meču, Andrija Vukčević u 87. minutu.

Dinamo, koji je ove sezone igrao četvrtfinale Lige Evropa, na tabeli prvenstva ima 78 bodova, 10 više od drugoplasirane ekipe Osijeka, tri kola pre kraja, dok je Rijeka na četvrtom mestu sa 52 boda.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.