Fudbal

Subota, 08.05.2021.

21:40

Vlahović stigao legendarnog Batistutu VIDEO

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović je nezaustavljiv, a novi gol za Fiorentinu postigao je u meču protiv Lacija.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Kristijan Biragi mu je asistirao u 32. minutu i nije mu bilo teško da posle dobre kretnje spakuje loptu u mrežu.

To mu je bio osmi gol na sedam poslednjih utakmica, ali što je još bitnije, srušio je 21 godinu star rekord legendarnog Gabrijela Batistute.

Argentinac je bio jedini, uz Šveđanina Kurta Hamrina, koji je u jednoj sezoni postigao 20 ili više golova za "violu".

Od večeras je u tom društvu i Vlahović, s tim da sezona nije gotova.

Nije ni ova utakmica, pošto na poluvremenu Fiorentina vodi protiv Lacija sa 1:0.

Takođe, Vlahović je postao prvi Srbin koji je od Darka Kovačevića i sezone 2002/2003 postigao 20 ili više golova u "ligama petice".

Kovačević je to, naravno, učinio u dresu Real Sosijedada.

Meč Fiorentina – Lacio možete pratiti u direktnom prenosu na TV B92 i u Live BLOG-u na B92.net.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.