Ludogorec deseti put zaredom šampion

Vreme čitanja: 1min | sub. 08.05.21. | 20:59

Ali uoči slavlja - poraz u derbiju

Bugarski Ludogorec dobio je pravo da na dres prišije prvu zvezdicu u znak desete titule koju je danas overio. Orlovi su titulu obezbedili u prošloj rundi, međutim danas su posle utakmice sa Lokomotivom iz Plovdiva zvanično krunisani.

Velike slavlje na stadionu u Razgradu nije pokvarila ni pobeda gostiju od 2:1. Lokomotiva je slavila golovima Minčeva (17. minut) i Ilieva sa penala (32. minut), dok je za domaće strelac bio Tekpeti u uvodnoj fazi meča. Tim iz Plovdiva zahvaljujući ovim bodovima preuzeo je drugo mesto od sofijskog CSKA.

Izabrane vesti

Ludogorecu je ovo deseta titula u nizu. Do kraja lige preostala su još tri kola...

Podsetimo, trofejniji bugarski klubovi su sada samo CSKA iz Sofije (31) i Levski (26).

Ludogorec na leto očekuje novi napad na Ligu šampiona gde će mu jedan od potencijalnih rivala biti i srpski prvak - Crvena zvezda. Bugarski sastav do sada je dva puta ulazio u grupnu fazu elitnog takmičenja, poslednji put 2016. godine.