Читај ми!

Vatromet golova na proslavi 30. Bajernove šampionske titule

Fudbaleri Bajerna proslavili su osvajanje 30. titule šampiona Nemačke pobedom nad Borusijom iz Menhengladbaha od 6:0. Levandovski trostruki strelac za bavarski tim.

Bajern je i pre utakmice sa Menhengladbahom matematički obezbedio titulu šampiona Nemačke, zahvaljujući trijumfu Dortmunda nad Lajpcigom, a protiv Borusije Bavarci su vatrometom golova proslavili novi trofej.

Minhenskom gigantu to je 30. titula nacionalnog šampiona u istoriji, deveta uzastopna, a ekipa Hansija Flika došla je i do 92 postignuta pogotka u sezoni.

Već u prvom poluvremenu duela na "Alijanc areni" bilo je jasno ko će se biti pobednik, pošto je domaći tim imao četiri fola prednosti.

Levandovski je započeo goleadu u drugom minutu, nastavio Miler, pa ponovo Poljak postiže pogodak, da bi konačan rezultat prvog dela postavio Koman.

Poljski napadač je i u drugom delu zatresao mrežu gostiju, ovoga puta sa bele tačke, ostvario het-trik na ovom meču i došao do neverovatne brojke od 39 golova u šapmpionatu.

Konačan rezultat meča postavio je Liroj Sane u 85. minutu utakmice.

Slavlje Bavaraca delimično je pokvario mladi Nijanzu, koji je u 75. minutu zaradio direktan crveni karton.