Fudbal

Petak, 07.05.2021.

22:25

Kalajdžić približio Augsburg ispadanju

Fudbaleri Štutgarta savladali su Augsburg rezultatom 2:1 (1:0) na startu 32. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SS

Autor: SS

Junak "Švaba" bio je Saša Kalajdžić koji je upisao gol i asistenciju i tako poneo epitet najboljeg igrača.

Štutgart je bezbrižan u sredini tabele sa 42 boda, dok će Augsburg sada čekati rezultate drugih konkurenata u borbi za opstanak.

Ima 33 boda, tri više od Herte, Verdera i Arminije Bilefeld, a četiri u odnosu na Keln i svi imaju meč manje, a Herta čak dva manje.

Domaćin je u vođstvo stigao već u 11. minutu kada je Kalajdžić asistirao Filipu Forsteru za 1:0.

Augsburg je imao nekoliko prilika za izjednačenje u prvom poluvremenu, ali je do njega došao tek u 59. minutu kada je pogodio Florijan Niderlehner.

Ipak, bavarski tim je poklekao u 74. minutu tako što je Saša Kalajdžić pogodio za konačnih 2:1 i trijumf Štutgarta.