LIGA ŠAMPIONA: Čelsi stvarao ŠANSE i ZASLUŽENO došao do finala (VIDEO)

Srbija Danas
Čelsi - Real
Čelsi - Real / Izvor: Reuters
Ranije je Mančester siti izbacio PSŽ.

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale Lige šampiona pošto su sa 2:0 savladali Real iz Madrida i izborili pravo da se sa Mančester sitijem 29. maja bore za trofej i zvanje najboljeg tima na Starom kontinentu. U prvom duelu pre osam dana bilo je 1:1.

SPORT JE UVEK U MODI - ASOVI POZIVAJU DEVOJČICE U BESPLATNU ŠKOLU ODBOJKE

PREMIJER LIGA ODLUČILA: Poznat novi termin utakmice Mančester junajteda i Liverpula

ZVEZDA I PARTIZAN TRAŽE NOVE IGRAČE: Evo odakle dolaze pojačanja VEČITIH

Čelsi je bio bolji u prvom delu, a u 18. minutu Timo Verner jepostigao fol, ali i u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, Nemac je deset minuta kasnije upisao svoje ime u listu strelaca.

Prvo je Kai Haverc je pogodio prečku pošto je samo "bocnuo" loptu preko golaman gostiju, ali je odbitak dočekao Timo Verner i glavom sa metar od gol-linije ubacio loptu u praznu mrežu.

Nastavak je doneo šansu za šansom za domaće. Moglo je biti gotovo sve u 47. minutu kada je opet Kai Haverc pogodio prečku ovoga puta posle sjajnog udarca glavom.

Ređale su se prilike za domaće, ali nikako nisu uspevali da overe trijumf. Polako su svi počeli da se pitaju da li će "talični" Real doći do gola i izboriti produžetke.

Ipak, sve je rešeno u 85. minutu kada je Kante započeo akciju. Proigrao je Pulišića koji je asistirao Mejsonu Mauntu koji je rutinski pogodio za 2:0 i tada je već slavlje moglo polako da se sprema.

Real je imao veliki posed lopte na meču, ali šanse je stvarao Čelsi koji je zasluženo slavio na ovom susretu.