Читај ми!

Barsa nakon preokreta na "Mestalji" ostala u trci za titulu

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju ekipu Valensije sa 3:2 u jednom od derbija 34. kola La Lige.

Izabranici Ronalda Kumana, koji je meč zbog suspenzije pratio sa tribina stadiona "Mestalja", uspeli su da dođu do teško izvojevane pobede u Valensiji.

Barselona je uspela da upiše bitna tri boda nakon preokreta i tako ostane u trci za titulom u domaćem prvenstvu.

Dve ekipe su odigrale tradicionalno veoma uzbudljiv meč.

"Blaugrana" je ambiciozno otvorila meč protiv Valensije i u prvih 15-ak minuta stvorila dve, tri veoma izgledne šanse.

Prvu je u trećem minutu propustio Pedri, koji je na asistenciju De Jonga, iz veoma povoljne pozicije šutirao pored gola Valensije.

Poput Pedrija, neprecizan u protivničkom šesnaestercu bio je i Grizman u desetom minutu.

Samo dva minuta kasnije Mesi je izveo slobodan udarac, pronašao Arauha, a ovaj putirao u protivničkom petercu i pogodio golmana Silesena.

Promašaji su uticali na Barsinu psihu i po ko zna koji put doveli do toga da "Blaugrana" u nastavku deluje bezidejno, bezopasno i frustrirano.

Do kraja prvog dela utakmice, skoro čitavih pola sata, Barselona je držala loptu u nogama, ali nije stvorili nijednu šansu.

Valensija je odlično otvorila drugo poluvreme. Na samom startu stvorila je sjajnu šansu, ali je šut Guedeša odbranio Ter Štegen.

Iz kornera koji je nastao nakon te šanse, Paulista je iskoristio lošu procenu i teatralan pad nemačkog golmana, te glavom zatresao mrežu Katalonaca.

Ipak, nije dugo trajala prednost "slepih miševa". Barsa je iznudila jedanaesterac, koji je Mesi promašio u 58. minutu, ali je imao sreće da je lopta nakon nekoliko odbitaka, završila ponovo do Argentinca, koji je napokon prosleđuje u mrežu rivala.

Taj gol uneo je živost u igru Barse, koja je napravila potpuni preokret u 63. minutu.

Alba je centrirao sa leve strane, De Jongov šut sjajno odbranio Silesen, ali ponovo se lopta odbija do fudbalera gostiju, ovoga puta do Grizmana, koji je bez poteškoća šalje u gol.

Šest minuta kasnije, Mesi je maestralno izveo slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara od gola i poslao loptu od stativu u mrežu Valensije.

Delovalo je kao da će sa dva gola prednosti, Barselona na miran način odbraniti prednost i upisati tri boda, ali da do toga ne dođe, postarao se Soler.

Vezista Valensije je u 83. minutu fenomenalnim golom sa distance smanjio na 3:2.