Dončić ubacio 39 i nadjačao Karija i Voriorse VIDEO

Košarkaši Dalasa ubedljivo su savladali na gostovanju Golden Stejt Voriorse 133:103.

Izvor: MT

Sreda, 28.04.2021.

08:13

Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Igrač utakmice bio je Slovenac Luka Dončić, koji je bio najefikasniji pojedinac na meču sa čak 39 poena.

Imao je i osam asistencija i šest skokova i tako potpuno anulirao učinak trojice košarkaša Voriorsa.

Stef Kari je ubacio 27 poena, Malder 26, uz pet skokova, dok je Vigins meč završio sa 15 poena, pest asistencija i četiri skoka.

Zanimljivo, čak trojica košarkaša Dalasa imala je identičan poenterski učinak.

Fini-Smit, Hardavej i Meli su ubacili po 13 poena, a dvocifreni su bili još Branson sa 12, odnosno Kleber sa 10 poena.

Boban Marjanović je na terenu proveo samo četiri minuta, imao po dva poena i skoka, a isključen je sa utakmice zbog faula nad Džordanom Pulom. Dalas je samo u jednom momentu tokom prve četvrtine ispustio vođstvo, nakratko.

Već krajem prve četvrtine je imao ogromnih +24, a maksimalna prednost je išla do ogromnih +43, koliko je bilo na startu poslednjeg kvartala.

Dalas je potvrdio dobru formu i ovo im je četvrti trijumf na poslednjh pet utakmica.

Trenutno su šesti na Zapadu sa skorom 34-27. Imaju pobedu više od Portlanda i dve manje od Los Anđeles Lejkersa.

Bio je ovo neočekivano ubedljiv poraz Golden Stejta, koji, takođe, može da se pohvali solidnom formom, pošto su na poslednjih 10 mečeva pre ove utakmice ostvarili osam pobeda.

Voriorsi su 10. na Zapadu sa 31 pobedom i isto toliko poraza. Isti broj trijumfa imaju i San Antonio i Memfis.