Uzlet Majka Džejmsa – devet ključnih poena u trijumfu nad Reptorsima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.04.21. | 04:07

Odlična rola dojučerašnje zvezde moskovskog CSKA

Napustio je Majk Džejms evropsku košarku i pre svega moskovski CSKA pognute glave posle okršaja koji je imao s Dimitrisom Itudisom u više navrata, ali na kraju se ipak on poslednji smeje! Jer, ne samo što je počeo da isplaćuje poverenje čelnika Bruklina kroz desetodnevni ugovor, već je bio i heroj u meču protiv Toronta.

Dojučerašnja vedeta Armejaca zablistala je punim sjajem i donela Bruklinu pobedu u Tampi rezultatom 116:103 (26:28, 30:24, 24:31, 36:20)! Kakva rola u završnici susreta jednog od najboljih strelaca evropske košarkaške scene u poslednjih nekoliko godina.

Izabrane vesti

Utakmica se lomila kod rezultata 90:90 uz nešto manje od devet minuta na semaforu, a Džejms je odigrao vrhunski i iz drugog plana ubacio devet ključnih poena za trijumf na mestu gde je Bruklin pao pre nepunih sedam dana.

Na pogodak O Dži Anunobija reagovao je Džo Heris trojkom za 93:92, a onda je Džejms preuzeo kontrolu – pogodak iz teške pozicije, pa trojka, pa još jedan težak hitac i Bruklin je uz pet minuta do kraja imao sedam poena razlike (102:95). U međuvremenu je dobio pomoć Džefa Grina i Kevina Duranta, da bi sa dva slobodna bacanja na minut do kraja pečatirao trijumf Netsa!

Džejms je meč završio sa 11 poena (4/5 iz igre, 1/1 za tri), te osam asistencija i tri skoka za 21 minut na terenu. Grin je bio najefikasniji kod Netsa sa 22 poena, Durant je imao 17 poena i 10 skokova, dok je isti broj poena ubacio Blejk Grifin, a Heris poen manje. Kod domaćina Kajl Lauri je ubacio 24 poena, a Anunobi 21, uz po šest skokova i asistencija. Da nije rano ušao u probleme s faulovima, Anunobi je mogao da bude možda i presudni faktor utakmice, ali ovako Bruklin nosi ceo plen kući čime je zadržao bar minimalnu distancu u odnosu na Filadelfiju.