Fudbal

Subota, 24.04.2021.

15:30

Ludnica: Njukaslu poništen gol u 92. minutu, pa u 95. uzeo bod Liverpulu

Fudbaleri Liverpula su rezultatom 1:1 remizirali sa Njukaslom u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/Paul Ellis / POOL

Liverpul je maltene svih 90 minuta dominirao protiv Njukasla, ali je ipak ostao "kratkih rukava".

Vrlo rano su "Redsi" poveli, pošto je Mo Salah već u 3. minutu zatresao mrežu gostujućeg tima, kada se odlično snašao i iz okreta snažmo pogodio bliži ugao.

I nakon postignutog gola Liverpul je nastavio da napada i apsolutno dominirao terenom. Njukasl je možda i očekivano bio podređeni tim, a o tome dovoljno govori 70 odsto poseda u korist Liverpula.

Njukasl je umalo šokirao Liverpul. Kalum Vilson je u 92. minutu postigao pogodak, za veliku radost i izjednačenje, ali je posle VAR konsultacija sudija poništio taj gol.

Delovalo je kao da će se Liverpul izvući, ali je Džo Vilok u 95. minutu uspeva da pogodi i donese ogroman bod Njukaslu koji je sada na 9 bodova daleko od opasne zone.