Novi trener Gremija gledao startnu pobedu u Kopa Sudamerikani (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.04.21. | 02:43

Dijego Souza i Paulo Miranda strelci

Jedan od najvećih klubova Brazila i trostruki šampion Južne Amerike - Gremio, uspešno je startovao u grupnoj fazi Kopa Sudamerikane. Trikolori su na svom terenu dobili kolumbijski Ekidad rezultatom 2:1, međutim oči navijača više su bile uprte ka službenim prostorijama kluba, nego ka terenu. Razlog je to što je uprava kluba baš tokom utakmice vodila završne pregovore sa mladim stručnjakom Tijagom Nunesom (41). Dogovor je definitivno pao i ovaj tim bi već od naredne utakmice trebalo da vodi stručnjak koji je već radio klubu, vodeći mlađe selekcije.

Podsetimo, Gremio sasvim solidno gura u Gaučo šampionatu, lider je na tabeli, ali bivšem treneru Portalupiju glave je došla neočekivana eliminacija u kvalifikacijama za Kopa Libertadores.

Izabrane vesti

Tri boda protiv Ekidada domaćinu su noćas obezbedili 35-godišnji napadač Dijego Souza i rezervista Paulo Miranda. Ovaj drugi na teren je kročio u 75. minutu i nepunih 120 sekundi kasnije uspeo da pogodi mrežu kolumbijskog sastava. Gosti su do počasnog pogotka došli u 90. minutu.

Treba podvući da je Gremio od 72. minuta igrao bez isključenog Rodrigesa, dok je Ekidad ostao desetkovan u samom finišu, kada je "pocrveneo" rezervista Eraco.

Gremio je, dakle, pobedom startovao u grupi H, baš kao i argentinski Lanus. Ta dva tima sastaju se u narednom kolu. Valja podsetiti da samo prvi iz grupe ide u 1/16 finala...