Fudbal

Sreda, 21.04.2021.

22:25

Haland promašivao, Dortmund pobedio – "vukovi" grabe ka LŠ VIDEO

Borusija Dortmund nije dozvolila novo iznenađenje u Bundesligi pošto je u 30. kolu bila bolja od Union Berlina rezultatom 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Haland promašivao, Dortmund pobedio –
EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Ovo nije bilo veče Erlinga Halanda koji se propisno ispromašivao uključujući i penal u 27. minutu.

Golman mu je odbranio i taj udarac, potom je pokušao iz odbitka, ali je na kraju loptu u mrežu smestio Marko Rojs i tu je domaćin prelomio susret.

Union nije u nastavku bio dovoljno konkurentan "milionerima" koji su u 88. minutu golom Rafaela Gereira rešili sve dileme.

Vrlo značajnu pobedu ostvario je Volfsburg na gostovanju Štutgartu i to vrlo ubedljivo rezultatom 3:1.

Strelci za "vukove" bili su Šlager u 13. minutu Veghorst u 29. i Gerhart u 65., a "švabe" su počasni pogodak dali u nadoknadi preko Gonzala Kastra.

Majnc je minimalnim rezultatom bio bolji od Verdera u gostima.

Jedini strelac u Bremenu bio je mađarski reprezentativac Adam Salaj u 16. minutu.

Najviše golova viđeno je u duelu Hofenhajma i Borusije Menhengladbah i to posle velikog preokreta domaćeg tima – 3:2 (0:2).

Gosti su vodili posle prvih 45 minuta golovima Plee u 25. i Lazara u 45. minutu, ali se u nastavku sve promenilo.

Zaslužan za to bio je Hrvat Andrej Kramarić golom u 49. minutu, potom je izjednačio Bebu, a Kramarić je u 65. doneo potpuni preokret i veliki trijumf ekipi iz Zinshajma.