Milman ide dalje, Petrović završio učešće na Srbija openu

Danilo Petrović nije uspeo da se plasira u drugo kolo glavnog žreba na Srbija openu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Petrović, 157. na ATP listi, poražen je od iskusnog Australijanca Džona Milmana, 7:5, 6:4, posle 112 minuta igre.

Bila je to velika borba dvojice igrača u kojoj je iskusni teniser iz Kvinslenda ipak uspeo da nađe put do pobede.

Petrović je bolje otvorio meč, ali nije uspeo da održi taj kontunuitet i sve se okrenulo.

Petrović je u trećem gemu početnog seta uspeo da napravi brejk, potom povede sa 3:1, ali se Milman stabilizovao, uzvratio brejkom i stiglo se do 3:3.

Na 6:5, Australijanac je uspeo još jednom da stigne do brejka i posle tačno sat vremena igre stekne prednost u meču (7:5).

Bolje je momak iz Brizbejna počeo i drugi set, u drugom gemu je načinio brejk za 2:0, ali je Petrović momentalno uzvratio, a potom i izjednačio na 2:2.

Imao je Milman u šestom gemu tri brejk šanse, ali je Petrović uspeo da ih neutrališe i izjednači na 3:3.

Još jednom je bio u opasnosti naš teniser, u osmom gemu, ali je tada servis vinerom učinio da brejka ne bude, izjednačivši potom na 4:4.

Nažalost, nije uspeo u desetom gemu i Milman je tako završio posao.

U narednom kolu igraće protiv pobednika meča Pablo Kuevas - Emil Rusuvori.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.