Stigle su ga godine, ali je Čičarito klasa za MLS (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 19.04.21. | 02:39

Dva gola Meksikanca u pobedi Galaksija na gostovanju Interu u Majamiju sa 3:2

Već je u poznim igračkim godinama (33), ali Havijer Ernandez Čičarito nije još za penziju. Nije više za neke velike domete u Evropi. Posle Mančester Junajteda karijera mu je poslednjih godina bila u padu. Nije se proslavio u Leverkuzenu, Vest Hemu i Sevilji, ali ga je sunce ogrejalo „preko bare“ u Sjedinjenim Američkim Državama.

Drugu sezonu Meksikanac brani boje Los Anđeles Galaksija. Na premijer nove sezone u MLS-u tim iz "Grada anđela" napravio je iznenađenje pobedom u Majamiju protiv Intera sa 3:2. Jedan od vlasnika tima sa Floride je Dejvid Bekam, Englez koji je ostavio veliki trag u Galaksiju.

Izabrane vesti

Čičarito je bio strelac dva gola. Domaći Inter je dva puta vodio. Perjanica domaćeg tima je Gonzalo Iguain, nekadašnji napadač Reala, Napolija, Juventusa, Čelsija i Milana. On je u finišu prvog poluvremena asistirao Robinsonu za vodeći gol svog tima.

Utorak, 02.15: (1,95) Banfild (3,25) Platense (3,80)

Meksički napadač je u 62. minutu odlično reagovao u šeanestercu domaćina i izjednačio. Šest minuta kasnije Iguain je bio precizan sa bele tačke. Činio se da tada da će bodovi da ostanu na sunčanoj Floridi, ali je Čičarito opet bio na pravom mestu u 73. minutu. Iskoristio je slabu intervenciju golmana Galaksija Džonata Bonda i iz neposredne blizine ćušnuo loptu u praznu mrežu.

Za potpuni proekret u Majamiju pobrinuo se Saša Klještan golom u 81. minutu. Opet nije dobro reagovala odbrana domćaina na čelu sa golmanom Bondom, a iskusni vezista je bio na pravom mestu za prva tri boda svog tima u novom šampionatu SAD-a. Klještan je ušao 10 minuta ranije kada je zamenio Meksikanca Dos Santosa. Englez Fil Nevil, koga je Bekam doveo na kormilu Intera, debitovao je porazom.

Šampion Kolumbus počeo je odbranu krune remijem bez golova na svom stadionu protiv Filadelfije. U poslednjem meču prvog kola Vankuver je na svom stadionu bio bolji od Portland sa 1:0, a gol odluke delo je Lukasa Kavalinija u 49. minutu. Za pobednički tim igrao je nekadašnji fudbaler Vojvodine Ranko Veselinović koji je početkom godine stigao iz Novog Sada u ovaj kanadski klub za obeštećenje od 590.000 evra (podaci Transfermarkta). Na debiju u novoj sezoni zaradio je žuti karton u 20. minutu.