Fudbal

Tadić i Ajaks osvojili Kup Holandije

Fudbaleri amsterdamskog Ajaksa osvojili su prvi trofej u sezoni, nakon što su u finalu Kupa Holandije savladali Vitese sa 2:1.

Tako je kapiten Srbije i Ajaksa Dušan Tadić sa trakom oko ruke podigao još jedan trofej u dresu "Kopljanika", pošto je prethodno podizao trofeje u prvenstvu u Superkupu.

Ajaks je odbranio trofej osvojen 2019. godine, pošto prošle sezone nije bilo ni prvaka, ni osvajača kupa u Holandiji zbog virusa korona, jer je sezona prekinuta.

Pogotkom Rajana Gravenberha, Ajaks je poveo u 23. minutu, ali je sedam minuta kasnije Vitese stigao do izjednačenja preko Loisa Opende.

Junak pobjede i finala je David Neres, koji je u igru ušao u 87. minutu, a četiri minuta kasnije pogodio za trijumf i slavlje fudbalera Ajaksa.

Ajaks dominira i u šampionatu, gdje pet kola prije kraja ima čak 11 bodova više od najbližih pratilaca - PSV-a iz Ajndhovena i AZ Alkmara, uz utakmicu manje odigranu, tako da se timu iz Amsterdama smiješi i dupla kruna.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.