Velika pobeda Zvezde, prvo mesto vrlo blizu

Košarka 18. apr 202119:02 > 19:11 4 komentara
Marko Metlas/EB via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju 24. kola ABA lige ubedljivo su pobedili Cedevita Olimpiju u Ljubljani 89:72, a zahvaljujući porazu Budućnosti od Mornara 100:92 došli su na korak do prvog mesta pred plej-of.

Crveno-beli imaju učinak 21-3, Podgoričani su ligaški deo regionalnog takmičenja završili sa skorom 22-4, tako da su ekipi Dejana Radonjića u preostala dva meča neophodne pobede na gostovanjima Krki (20.04) i Zadru (27.04) kako bi zadržala čelnu poziciju pred doigravanje.

Zvezda je drugi put u samo četiri dana bila bolja od slovenačkog predstavnika koji ima učinak 17-7, Igokea ima 19-6, dok je u igri za mesto u plej-ofu i Mornar sa 18-7. Cedevita u preostala dva kola igra sa Cibonom u Zagrebu i Mega Sokerbetom u Ljubljani, a Baranima je ostao još duel sa Igokeom u Aleksandrovcu.

Beograđani su loše počeli duel u „Stožicama“, Cedevita je u prvoj četvrtini imala 6 poena prednosti, ali već u drugom periodu gosti su preuzeli kontrolu utakmice i serijom 12:1 na odmor otišli sa plus 12 – 44:32.

Radonjćeva ekipa je početkom drugog poluvremena imala i 17 poena viška (49:32), ali se „Zmajčeki“ nisu predavali i mnogo boljom igrom, pre svega u odbrani, uspeli su da se vrate i zaprete u finišu treće deonice kada su došli na samo četiri poena zaostatka – 60:56.

Ipak, završnica utakmice u potpunosti je pripala srpkoj ekipi. Zvezda je serijom 10:0 otišla na velikih 15 poena prednosti (79:64) i definitivno prelomila meč.

Gosti su imali više šuteva za tri (14/33) nego za dva poena (17/25), a prednjačio je Ognjen Dobrić sa 26 poena (6/10 za tri), Džordan Lojd je dodao 21, uz 5 skokova i 4 asistencije, dok je Dejan Davidovac upisao 13 poena.

Kod Ljubljančana odskočili su Kendrik Peri sa 29 poena (6/9 za tri) i Jaka Blažič sa 14 poena.