Fudbal

Nedelja, 18.04.2021.

18:52

Grinvud nerešiva enigma za Barnli VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Barnli rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/Martin Rickett

Iako "crveni đavoli" nisu bili preterano zainteresovani u ovom susretu, jer od ranije imaju praktično obezbeđeno drugo mesto, golovima Mejsona Grinvuda su odneli novu pobedu.

Barnli, pak, je ostao bez vrednog boda u borbi za opstanak, ali je i dalje relativno bezbedan sa 33 boda, šest više od Fulama koji je prvi "ispod crte", uz utakmicu manje od "Kotidžersa".

Iako je Ole Gunar Solskjer izveo veoma jak sastav, prvotimci su prvom poluvremenu pokazali dosta grešaka u predaji lopte, što je najverovatnije bilo izazvano umorom usled jakog ritma.

Nije bilo golova u tom delu, ali jeste već posle tri minuta igre u nastavku.

Markus Rašford je odložio loptu na desnu stranu, a Bruno Fernandeš veoma inteligentno propustio loptu kroz noge za Grinvuda koji je pogodio za 1:0.

Ali, samo dva minuta kasnije rezultat je bio izjednačen.

Vestvud je izveo korner za Barnli sa leve strane, a Tarkovski nadvisio sve igrače Junajteda i savladao Hendersona.

Nije Junajted preterano žurio da dođe do novog vođstva, delovali su domaći dosta mirno.

Nije bilo ni puno šansi, sve do 84. minuta kada je Grinvud rešio ovaj meč.

Pogba ga je pronašao na desnoj strani, Grinvud se namestio na levu nogu, šutirao, lopta zakačila igrača u bloku i prevarila golmana, te odsela u bližem uglu.

U drugom minutu nadoknade Mančester junajted je izveo kontru kojom je stavio tačku na ovaj susret.

Odlična je to bila akcija, van de Bek je uposlio Kavanija i Urugvajcu nije bilo teško da sa par metara pogodi praznu mrežu za konačnih 3:1.