Fudbal

Subota, 17.04.2021.

18:15

Marko Nikolić napravio novi korak ka LŠ VIDEO

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve krupnim koracima idu ka novom plasmanu u Ligu šampiona.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/JuanJo Martin

U 26. kolu ruske Premijer lige je tim Marka Nikolića slavio trijumf protiv Rostova ubedljivim rezultatom 4:1.

"Mašinovođe" su tako došle do druge pozicije koja vodi u kvalifikacije za LŠ, ali će ipak morati da navijaju za kiks gradskog rivala Spartaka koji se u nedelju sastaje sa Ufom.

Lokomotiva je u prvih šest minuta povela sa 2:0 i već tada praktično rešila pitanje pobednika. Strelci su bili Fransis Kamano i Rifat Žemaledinov u 4. i 6. minutu.

Potom je u 33. minutu Hadžikadunić smanjio na 2:1, ali je Gigovic na startu drugog dela isključenjem ostavio goste sa desetoricom na terenu.

Udrugom poluvremenu su viđena još dva gola u mreži Rostova, a postigli su ih Gžegož Krihovijak u 65. i Eder u 90. minutu za konačnih 4:1.