Читај ми!

Vest Hem nadoknadio dva gola sa igračem manje, pa poklekao u finišu

Fudbaleri Njukasla savladali su ekipu Vest Hema sa 3:2 u meču 32. kola Premijer lige. Vulvsi na svom terenu bolji od Šefild junajteda 1:0.

Izuzetno sadržajan i uzbudljiv meč odigrali su Njukasl i Vest Hem na "Sent Džejms parku".

Delovalo je kao da je pitanje pobednika uveliko rešeno u prvom poluvremenu, pošto je domaćin vodio sa 2:0 i imao igrača više, ali se Vest Hem nije predavao.

Autogolom Diopa u 36. minutu, Njukasl je poveo sa 1:0, a u istom minutu gosti su ostali sa igračem manje, pošto je Doson zaradio drugi žuti karton.

Na 2:0 povisio je Džoelinton u 41. minutu.

Drugi deo igre doneo je znatno bolju igru gostiju.

U 73. minutu Diop je postigao gol za 2:1 i učinio meč potpuno otvorenim, da bi pet minuta kasnije Ligard golom sa penala doneo izjednačenje.

Ipak, konačan rezultat i pobedu Njukaslu doneo je Vilok, golom u 83. minutu.

U drugoj utakmici dana, Vulvsi su na svom terenu savladali Šefild junajted 1:0, a jedini gol na meču postigao je Vilijan Žoze u 60. minutu utakmice.