Fudbal

Subota, 17.04.2021.

15:28

Njukasl u triler meču do bodova protiv Vest Hema

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Vest Hem sa 3:2 (2:0) u meču 32. kola Premijer lige Engleske.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bio je to odličan i uzbudljiv meč u kojem je ekipa Stiva Brusa stigla do tri veoma važna boda u borbi za opstanak, dok će gosti svakako žaliti, jer gube korak u trci za Ligu šampiona.

Njukasl je odlično počeo, u finišu prvog poluvremena postigli su dva gola i činilo se da će lako stići do bodova.

Prvo je Isa Diop u 36. minutu postigao autogol, da bi u narednom napadu Kreg Doson napravio faul za drugi žuti karton i Vest Hem je ostao na terenu sa desetoricom.

Pet minuta kasnije mrežu "čekićara" zatresao i Žoelinton i domaćin je sa dva gola prednosti otišao na odmor.

Međutim, izabranici Dejvida Mojesa su se trgnuli u nastavku i uspeli su i sa igračkim deficitom da stignu do izjednačenja.

Prvo se Isa Diop iskupio za autogol kada je u 73. minutu sjajno skočio i zatresao mrežu iz teške pozicije, da bi u 80. minutu iz penala Džesi Lingard izjednačio na 2:2.

Samo tri minuta kasnije, na scenu je stupio rezervista Njukasla, Džozef Vilok.

On je na teren ušao u 81. minutu, a samo dva minuta kasnije našao se na pravom mestu i sa sedam metara poslao loptu pod prečku za konačnih 3:2.