Miomir Kecmanović (Reuters)

Kecmanović se oprostio od Monte Karla, Đoković sutra protiv Sinera

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.04.21. | 14:18

Mladi srpski teniser izgubio u prvom kolu od Fabija Fonjinija sa 6:2, 7:5, posle manje od sat i po igre, dok je Italijan bio bolji od Alberta Ramosa Vinjolasa i sutra će, u drugom kolu (11.00) biti rival najboljem teniseru na planeti

Početak nije obećavao brzi kraj Mimoira Kecmanovića koji je osvojio uvodni gem na servis Italijana. Fonjini je domah uzvratio, a zatim lako stigao do 5:1 u gemovoma. Prvu priliku da osvoji set na svoj servis nije iskoristio. Kecmanović je vratio jedan brejk i činilo se da može da može da uvede neizvesnost u meč. Ipak, posle maratonskog gema na servis srpskog tenisera, Italijan je iskoristio drugu set loptu.

Sreda, 11.00: (1,30) Novak Đoković - Janik Siner (2,90)

Izabrane vesti

Daleko neizvesnije bilo je u drugom setu u kome je Krajinović opet dva puta oduzimao servis rivalu. Čak je posle brejka za 4:3 imao šansu da se primakne na gem do izjednačneja u setovima. Ali opet je iz duge zamene poena Italijan izašao kao pobednik. Uzvratio je brejkom, relativno mirno došao do 6:5. Krajinoviću je popustila koncentracija kada je bilo najvažnije, dozvolio je protivniku da stigne do tri vezane brejk lopte, ujedno i meč lopte. Nije iskoristio prvu, jeste drugu, pa će u drugom kolu igrati protiv Džordana Tompsona koji je bio bolji od Benoe Pera sa 6:4, 6:7, 7:6.