Pačukin niz bez poraza je okončan: Puebla ne odustaje od mesta među najboljima

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.04.21. | 05:44

Duel 14. kola meksičke Klausure pripao gostima - 3:1

Rezultatima od početka marta Pačuka je pokazala da želi mesto u plej-ofu meksičkog fudbalskog šampionata uprkos lošem početku sezone, ipak, duel sa Pueblom ispostavio se kao loš za traženje dragocenih bodova.

Gosti koji su potvrdili da imaju ambicije i kvalitet za jednu od četiri pozicije u vrhu, otkrili su tokom prethodnog meseca da su veoma ranjivi, međutim nakon pobede nad Mazatlanom (3:1) kojom su se vratili na željeni kolosek, nova tri boda upisali su i protiv Pačuke (2:1).

Izabrane vesti

Vođstvo Puebli doneo je Maksimilijano Arauho već u 2. minutu posle proigravanja Taboa. Urugvajski vezista golom je potvrdio da je u sjajnoj formi s obzirom na to da je strelac bio i na prethodnoj utakmici, a rezultat iz uvodnih minuta ostao je na snazi do početka drugog poluvremena.

Po receptu rivala iz prvog dela igre, samo tri minuta nakon početka nastavka, Sančez je doneo svom timu izjednačenje i probudio nadu, međutim već u 66. minutu Perg je golom vratio minimalnu prednost gostima. Tačku na susret i slavlje Pueble overio je Rejes golom u šestom minutu nadoknade.

Poraz na domaćem terenu prekinuo je Pačukin niz od pet utakmica tokom kojih je upisala tri pobede i dva remija. Šestom pobedom ove sezone Puebla je iskoristila kikseve Asntos Lagune i Atlasa da izbije na četvrto mesto koje meesto u kasnijoj fazi plej-ofa, dok je Pačuka ostala na dva boda ispod crte podvučene između 12. i 13. mesta.