Sjajni Đere u finalu Kaljarija

Vreme čitanja: 1min | sub. 10.04.21. | 16:28

Savladao je Basilašvilija s 2:0 u setovima

Odličan turnir u Kaljariju za Lasla Đerea. Srpski teniser plasirao se u finale takmičenja na Sardiniji posle pobede nad Nikolozom Basilašvilijem od 2:0 u setovima u polufinalu. Po setovima je bilo 6:2, 6:0.

Ne samo da je Đere otišao u finale, nego je počistio Basilašvilija i dobio polufinalni obračun za samo 53 minuta! U drugom setu protivniku nije dopustio ni jedan jedini gem.

Izabrane vesti

Đere je odlično ubacivao prvi servis, dobio je čak 80% poena na drugi servis i tu se vidi koliko je srpski teniser napredovao u poslednje vreme.

Zanimljivo je da Đere brani titulu u Kaljariju, tako da mu odgovara ovaj turnir.

Đere je ubedljivim trijumfom nad Basilašvilijem izborio šansu za novi trofej u finalu protiv Italijana Lorenca Sonega.

To mu je prilika za treću ATP titulu. Osvojio je Rio 2019. i Kaljari prošle godine.

Turnir na Sardiniji je iz kategorije 250.