ZVEZDA PROŠLA KROZ DALMACIJU: Crveno-beli na krilima fantastičnog Voldena teškom mukom slomili Splićane!

ABA LIGA

Košarka -

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Split u okviru 20. kola regionalne ABA lige rezultatom 60:71

Zvezdu je predvodio Kori Volden sa 24 poena i četiri asistencije. Ognjen Dobrić postigao je 12 poena uz devet skokova, Marko Jagodić-Kuridža postigao je osam poena uz šest skokova, sa osam poena utakmicu je završio i Branko Lazić, a Dejan Davidovac sa sedam poena i devet skokova.

U ekipi Zadra najefikasniji su bili Marko Luković sa 12 poena i devet skokova i Mateo Kedžo sa 12 poena. Roko Ukić dodao je 11 poena i šest asistencija.

Zvezda sada ima 15 pobeda i dva poraza, a Split šest pobeda i 14 poraza.

U sledećem kolu Zvezda će u nedelju 14. marta dočekati Partizan, a Zadar će dva dana ranije na svom terenu igrati protiv FMP-a

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

Zvezda je dobro počela poslednju četvrtina, konačno otišla na +8, ali su Splićani brzo uhvatili prilključak.

Branko Lazić je isključen zbog nesportskog faula nad Lukovićem pod košem.

Ipak Zvezdu ka pobedi nosi fantastični Kori Volden, koji je već ubacio 24 poena

U finišu meča nova serija promašaja na obe strane, što Zvezdi savršeno odgovara da privede utakmicu kraju

Split

TREĆA ČETVRTINA:

Rezultaska klackalica u trećoj četvrtini. Split je na krilima Majkla Kedža uspeo i da povede.

Zvezda u finišu treće četvrtine trojkama Dobrića i Voldena odlazi na još uvek maksimalnih plus 6.

I treću četvrtinu kao i celo prvo poluvreme obeležila je rastrzana igra i mnogo promašaja na obe strane

DRUGA ČETRTINA:

Zvezda je bolje počela drugu četvrtinu, ponajviše zahvaljujući Voldenu i stekla maksimalnih šest poena prednosti.

Međutim Split se brzo povratio nakon tajm auta i do kraja poluvremena crveno-beli su održavali minimalno vođstvo.

Jedini dvocifreni u obe ekipe je Volden sa 11 poena, Lazić je zabeležio 6.

Kod Splita bolji od ostalih Luković i Čampara.

Split

PRVA ČETVRTINA:

Mali broj poena obeležio je prvih 10 minuta igre, nijedna ekipa nije uspela da stekne osetniju prednost. Tvrda utakmica, za sada.

Kod Zvezde se istakao Branko Lazić sa dve trojke, kao i Kori Volden.

Kod domaćina najbolji utisak ostavio je Luković.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić upozorio je u najavi meča da je Split pokazao da može da pobeđuje ekipe iz vrha tabele.

"Ekipa Splita je pokazala da može da bude konkurentna i da pobeđuje i ekipe sa samog vrha tabele ABA lige. Posle „duplog programa“ koji smo imali prošle nedelje u Evroligi, utakmice su uvek teške, a ne treba zaboraviti da smo mi u takvim okolnostima bili i prošle nedelje kada smo zbog koronavirusa takođe imali duplo kolo u elitnom takmičenju. Zato je potrebno da budemo na adekvatnom energetskom nivou kako bi ostvarili ono što želimo u Splitu. Očekuje nas ekipa sa puno iskustva i zato moramo da budemo maksimalno skoncentrisani. Svakako raduje postepeni povratak igrača u ekipu", rekao je Radonjić pred put u Split.

Inače ovo će biti prvo gostovanje Zvezde u Splitu još od septembra 2012 godine.