Читај ми!

Ben i Katai u drugom poluvremenu srušili otpor Čukaričkog

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu ekipu Čukaričkog sa 2:0 u derbiju 26. kola Linglong Superlige Srbije. Strelci za crveno-bele bili su Ben i Katai u drugom poluvremenu.

Zvezda je savladavši Čukarički sa 2:0, došla do 23. pobede u Superligi ove sezone, a 13. u nizu u domaćem prvenstvu.

Čukarički je pokazao zbog čega je ovaj susret bio derbi kola, pošto je u velikoj meri namučio aktuelnog šampiona.

Stanković je što zbog povreda, što zbog odmaranja igrača, meč započeo u drugačijoj formaciji od uobičajene za Linglong Superligu, ali i sa prinuđenim rešenjima (Petrović igrao na beku).

Ipak, to nije na startu meča uticalo mnogo na igru crveno-belih, koji su od prvog minuta krenuli sa ofanzivom.

Dve prilike u prvom poluvremenu Zvezda je stvorila u 15. i 18. minutu, ali su Ben i Ivanić šutirali preko i pored gola.

Međutim, Čukarički je uspešno odolevao i maksimalno limitirao opasne napade favorizovanog rivala.

Na poluvreme se otišlo bez postignutih rezultata, pa je Stanković na pauzi reagovao sa dve izmene.

Domaćin je primetno raspoloženije i opasnije otvorio drugi deo meča, ali ponovo nije mogao da stvori konkretnu priliku.

Ekipa sa Banovog brda ipak nije imala dovoljno koncentracije u završnici, što je Zvezda znala da kazni.

Igrao se 72. minut kada je Milunović poslao loptu u šesnaesterac, ona je nekako prošla do Bena, koji lukavo zaobilazi golmana Petrovića i šalje je u mrežu.

Fudbaler sa Komorskih ostrva tako je postigao svoj 13. pogodak u Zvezdinom dresu ove sezone, a 60. od kada je došao u srpski klub, čime se izjednačio sa Ričmondom Boaćijem na prvom mestu na listi strelaca stranih fudbalera Crvene zvezde.

Čukarički je u drugom poluvremenu imao dve šanse, obe pri udarcima glavom, ali je Borjan uspešno odbranio pokušaje Kovača i Ćirkovića.

Zvezda konačan rezultat postavlja u 86. minutu. Ben je odlično predvideo da će jedan defanzivac gostiju pokušati da vrati loptu svom golmanu, prvi stigao do nje i potom nakon kontakta sa Petrovićem pao u protivničkom šesnaestercu.

Siguran sa bele tačke bio je Aleksandar Katai, koji je postavio konačnih 2:0.