Fudbal

Subota, 06.03.2021.

17:55

Sautempton slavio prvi put posle 60 dana

Fudbaleri Sautemptona trijumfovali su nad Šefild junajtedom 2:0 (1:0) u meču 27. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SS

Autor: SS

Bio je to prvi trijumf "svetaca" posle dva meseca, nakon 4. januara i trijumfa protiv Liverpula.

Od tada traje strmoglavi pad Sautemptona zbog kog su pali u donji deo tabele, a sada se nalaze na 14. poziciji sa 33 osvojena boda.

Šefild je ostao poslednjeplasirani sa samo 14 bodova.

Načeo ga je Džejms Vord-Praus u 32. minutu golom iz jedanaesterca.

Minimalnim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je posle četiri minuta igre u nastavku Če Adams postigao jedan od najlepših golova u sezoni.

Armstrong mu je glavom spustio loptu, a Adams sa ivice kaznenog prostora poslao razoran udarac iz prve, pravo u rašlje gola domaćih.

I u nastavku su gosti dominirali, ali nisu više tresli mrežu rivala, no i ova dva su im bila dovoljna da prekinu dva meseca dug niz bez pobede.