Fudbal

Petak, 05.03.2021.

23:00

Valensija gubila do 86. minuta, pa pobedila

Fudbaleri Valensije su rezultatom 2:1 savladali Viljareal u utakmici 26. kola španske LaLige.

Izvor: SN

Autor: SN

Popularna "Žuta podmornica" je imala prednost tokom većeg dela susreta na Mestalji, ali je na kraju ipak poražena.

Strelac tog jedinog gola za Viljareal bio je Đerar Moreno u 40. minutu utakmice i to sa penala.

Verovali ili ne, Valensija je bila opasnija ekipa i ekipa koja je bila fokusirana na ofanzivu, ali nisu uspeli da probiju defanzivni bedem Viljareala, tačnije, sve do 5 minuta pre kraja regularnog dela.

U 86. minutu je domaći tim dobio jedanaesterac i Soler ga je pretvorio u gol, pa je na semaforu stajalo 1:1.

Samo sedam minuta kasnije, Guedes postiže i drugi gol i donosi Valensiji potpuni preokret i pobedu rezultatom 2:1.