Kakva ludnica u Ređo Emiliji, Napoli jurio, pa preokrenuo - Sasuolo u četvrtom minutu nadoknade do boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 03.03.21. | 20:41

Odličan meč na Mapei stadionu - 3:3

Očekivala su se uzbuđenja na utakmici između Sasuola i Napolija, ali niko nije mogao da zamisli da ćemo gledati ovakvu dramu na Mapei stadionu. Sasuolo je dva puta vodio protiv Napolija, a na kraju je morao da spasava jedan bod i uspeo u tome, zahvaljujući pogotku Frančeska Kaputa sa bele tačke u četvrtom minutu nadoknade - 3:3 (2:1).

Napolitanci su ponovo bili sami sebi najveći nepijatelji. Poništen im je gol sjajan gol Insinjea u 22. minutu zbog ofsajda, a onda sebi dozvoli da prime auto-gol. Nikola Maksimović je posle prekida Berardija nehotice glavom prebacio Aleksa Mereta u 34. minutu. Gosti su uspeli da se vrate pogotkom Pjotra Zjelinskog u 38. minutu, ali je onda sudija Marini u poslednjim trenucima prvog poluvremena dosudio prvi od ukupno tri penala na ovom meču. Berardi je bio precizan, a Sasuolo na poluvremenu imao vođstvo.

Izabrane vesti

Ipak, sve se preokrenulo u nastavku. Gosti su zahvaljujući ogromnoj želji stigli i do izjednačenja i preokreta, ali je domaćin uspeo da osvoji vredan bod.

Gatuzov tim krenuo prilično oštro u nastavku, a da bi moglo da dođe do promene rezultata bilo je jasno već u 58. minutu, kada je udarac Lorenca Insinjea prohujao preko prečke. Upravo je Insinje bio glavni inicijator akcije iz 72. minuta. Odlično je probio polevom boku, a onda u pravom trenutku iskoristio utrčavanje Di Lorenca i poslao mu asistenciju na tacnu. Samo tri minuta pre toga Domeniko Beradi je mogao da otvori put ka pobedi ekipi Roberda de Zerbija, ali je taj udarac uzdrmao prečku gostujućeg gola i dao Napoliju veštačko disanje.

Nakon izjednačenja Napolitanci su došli do psihološke prednosti i krenuli još jače da napadaju. Taj pozitivan nalet gostujućeg tima mogao je da iskoristi Fabijan Ruiz, čiji je udarac odličnom reakcijom u 76. minutu zaustavio Andrea Konsilji. Konačno, sve se preokrenulo u 89. minutu, kada je rezervista Lukaš Haraslin nagazio Di Lorenca u kaznenom prostoru, a Marini još jednom pokazao na belu tačku. Hladnokrvan u važnom trenutku bio je Lorenco Insinje.

Ipak, Haraslin je bio lično odgovoran za to da ne bude proglašen tragičarem utakmice. Slovak se u poslednjim trenucima meča stuštio u kazneni prostor gostiju, srušio ga je Kostas Manolas i glavni arbitar meča je ponovo dosudio najstrožu kaznu. Kaputo prilikom izvođenja jedanaestrca nije dao nikakvu nadu Meteru da može da spreči izjednačenje na ovoj utakmici.