• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

PARNI VALJAK NASTAVLJA DA MELJE: Genijalnost Natha i dva gola Asana za 13. pobedu Partizana u nizu

02.03.2021. 15:23 18:01
Piše:
Srbija Danas
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli rutinski stigli do nova tri boda.

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu u 25. kolu Superlige Srbije sa 2:0 (1:0). Crno-beli su na meču u Humskoj još jednom potvrdili da su u odličnoj formi, a novim trijumfom su stigli do 13. uzastopne pobede.

OVO NE SMETE DA PROPUSTITE: Najveće kvote i samo jedan klik do 1.500 dinara

ORLIĆI NA NOVOM ISPITU: Rogić objavio spisak za Rumuniju

NEĆE SE VIŠE PONOVITI: PSV se IZVINIO Tadiću, ali istrage neće biti (VIDEO)

Počelo je prilično oprezno sa obe strane. Uvodnih 10. minuta se uglavnom igralo na sredini terena, ali onda je Partizan ubacio u brzinu više. Parni valjak je zaigrao u svom prepoznatljivom ritmu koji je već u 25. minutu doneo rezultat. Jojić je „izbacio“ Asana, a Japanac odličnim udarcem, iskosa sa desne strane, savladao Simića. Nakon gola domaćih, Stara dama je imala svoj najbolji period u prvom poluvremnu, međutim, do prave prilike nisu stigli. Na semaforu bi u 44. minutu pisalo 2:0 da je Asano iskoristio zicer i zatresao mrežu sa 5 metara. Takuma je promašio čitav gol.

U nastavku susreta Parni valjak je bio rešen da zapečati sudbinu Vojvodine na ovom susretu. Ofanzivno su krenuli puleni Aleksandra Stanojevića. Natho je sjajno dirigovao akcijama svojih saigrača, a trenutak genijalosti Izraelca obeležio je utakmicu. Naime, Bibras je fenomenalno, u stilu Inijeste, uposlio Asana kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol.

Do kraja duela izabranici Nenada Lalatovića pokušali su da stignu po počasnog gola, međutim, Stojković je u nekoliko navrata bio na visini zadatka. Iskusni golman se posebno istakao u drugom minutu sudijske nadoknade kada je trostrukom intervencijom doveo do ludila ofanzivce Voše.

Partizan se novom pobedom približio Crvenoj Zvezdi na tri boda zaostatka, doduše uz dve utakmice više. Vojvodina je ostala na trećoj poziciji.

93. minut
Kraj utakmice! Partizan - Vojvodina 2:0.

92. minut
Neverovatna intervencija Stojkovića! Iskusni golman je trostrukom odbranom sačuvao svoju mreži. Vlada je kao vino, što je stariji sve je bolji.
IGRAĆE SE JOŠ TRI MINUTA!
90. minut
Žuti karton za Jojića.
89. minut
Lazar Marković je probao sa distance, dosta neprecizno.
85. minut
Zapretio je i Bajbek. Francuz je sa 15-tak metara šutirao pravo u Simića.

79. minut
Žuti karton za trenera Stanojevića zbog prigovora.

78. minut
Drinčić preti iz slobodnog udarca. Iskusni vezista je gađao sa 18 metara preko prečke.

71. minut
Bajbek menja dvostrukog strelca Asana.
69. minut
Kakav promašaj Bojića! Stojković je bio savladan, a 29-godišnji ofanzivac sa nekoliko metara šutira pored desne stative.

64. minut
Suma je zamenio fenomenalnog Natha.

64. minut
GOOOL! Genijalnost Natha! Izraelac je izvrsno, u stilu Inijeste, pronašao Asana koji postiže svoj drugi pogodak - 2:0.
62. minut
Dvostruka izmena u Vojvodini. Gemović i Zukić menjaj Simića i Mrkaića.

60. minut
Partizan želi drugi pogotak, lopta je sve više na polovini gostiju.

53. minut
Gledamo identičan početak kao i u prvom poluvremenu. Igra se uglavnom na sredini terena.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Dvostruka promena u Vojvodini.
Novevski i Devetak su ostali na klupi, u igri su Bojić i Stojković.

Prva izmena u Partizanu!
Lazar Marković menja Jovića.

45. minut
Kraj prvog poluvremena. Partizan - Vojvodina 1:1.
44. minut
Velika prilika za Parni valjak! Asano je promašio zicer sa 5 metara od gola.
40. minut
Ponovo je Asano zapretio. Takuma je iz voleja pogodio spoljni deo mreže.
31. minut
Vojvodina je preuzela inicijativu. Stara dama je izvela tri uzastopna kornera.

25. minut
GOOOL! Kakav projektil Asana. Japanac je odlično šutirao iskosa sa desne strane i pogodio malu mrežu.
17. minut
Žuti karton nakon starta nad Vujačićem zaradio je Novevski.

15. minut
Borbena utakmica u Humskoj, bez mnogo šansi u Beogradu.

9. minut
Uzvraćaju gosti! Vukadinović gađa sa distance, prilično neprecizno.

7. minut
Opasna situacija ispred gola Vojvodine. Asano je uposlio Jojića na ivici šesnaesterca, ali njegov udarac završava pored desne stative.

5. minut
Početno odmeravanje snaga i dalje traje. Uglavnom se igra na sredini terena.
UTAKMICA JE POČELA!

Stanojević je za duel sa Vojvodinom među startere vratio Filipa Holendera, ali i zadržao mladog Nemanju Jovića. Na klupi su ostali Sejduba Suma i Lazar Marković.

PARTIZAN: Stojković- Miljković, Vujačić, S. Marković, Obradović - Šćekić, Natho, Asano, Jojić, Jović - Holender.

Nenad Lalatović se odlučio za standardnu formaciju koja će biti fokusirana na taktiku i veliku disciplinu koja im je do sada donosila uspeh u duelima sa crno-belima.

VOJVODINA: N. Simić - Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak, Đorđević - Drinčić, Vukadinović, Novevski , V. Simić - Mrkaić.

Pravdu na stadionu u Humskoj deliće mladi arbitar Miloš Milanović, a pomagaće mu Milovan Ristić i Dalibor Đurđević.