Lukas Paketa, drugo ime za tragičara u Lionu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.21. | 23:19

Gosti vodili na Velodromu, a onda je Brazilac skrivio jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, pa dobio crveni karton u 71. minutu - 1:1

Kada postanete tragičar jednog derbija, a posebno u utakmici koja može da vas dovede na korak od lidera, onda bolje da taj dan niste ni ustajali iz kreveta. U takvoj ulozi večeras se našao vezista Liona Lukas Paketa, koji je u kratkom vremenskom periodu uspeo da upropasti sve ono što je njegova ekipa uradila protiv Marselja na Velodromu - 1:1 (1:1).

Sastav Rudija Garsije je odlično otvorio utakmicu, raspoloženje u uvodnim trenucima utakmice krunisao je fekektnim golom Toka Ekambija u 21. minutu, ali nije uspeo da izdrži nalet domaćina iz finiša prvog poluvremena. Paketa je u 42. minutu potpuno nepripremljen ušao u blok prilikom šuta Pepea Geja. Mladi vezista je žestoko opalio po lopti, a Brazilac je ostavio ruku u neprirodnom položaju i sudija Milo nije imao dilemu. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Arkadijuš Milik. Bio je to drugi pogodak Poljaka u tri utakmice u dresu Marselja, a prvi posle izlaska iz povrede.

Izabrane vesti

Paketa je drugi put "pucao u noge" svom timu u trenutku u trenucima kada se rasplamsavala situacija na terenu. U jednoj potpuno bezopasnoj situaciji, pred protivničkim kaznenim prostorom, Brazilac je neoprezno nagazio Dimitrija Pajea i zaradio drugi žuti karton u 71. minutu.

To je značajno otežalo posao ambicioznim gostima u završnici prvog poluvremena, mada je Memfis Depaj u 83. minutu uspeo da zatrese mrežu Stiva Mandande, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Lion već u sredu očekuje meč sa nepredvidivim Renom, gde neće biti izgovora za ne osvajanje tri boda, dok Marselj gostuje lideru Lilu, a hrabri ga činjenica da četiri vezane utakmice u Ligi jedan nije doživeo poraz (tri remija i pobeda).

FRANCUSKA 1 – 27. KOLO