Srbija Danas
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Aktuelni šampion nastavio da „melje“ protivnike u domaćem prvenstvu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter iz Novog sada sa 4:0 (2:0) u utakmici 24. kola Superlige Srbije. Izabranici Dejana Stankovića odigrali su još jedan odličan meč i tako dokazali da odlična igra na San Siru nije bila slučajnost.

HAPPY HOUR JE STIGAO - POZOVI MERIDIAN AGENTA I OSVOJI BONUS

DESPOTOVIĆ SRUŠIO SPARTAK U MOSKVI: Srbin dvostruki strelac u pobedi svog Rubina (VIDEO)

BIVŠI IGRAČ ZVEZDE SE NIJE SNAŠAO: Superligaš ima novog trenera!

Odlično izdanje crveno-belih u prvih 45 minuta praktično je rešilo pitanje pobednika na našem najvećem stadionu. Imali su domaći inicijativu od samog starta susreta. Mirko Ivanić je u desetom minutu pogodio prečku sa ivice šesnaesterca, a samo šest minuta kasnije El Fardu Ben je gotovo sa identičnog mesta kao protiv Milana pogodio stativu. Nije ovo obeshrabrilo Crvenu Zvezdu, nastavili su domaći sa napadima. Već u 20. minutu Milan Pavkov je imao izvanrednu situaciju, visoki napadač  nije iskoristio situaciju „1 na 1“ sa Kristijanom Župićem, njegov udarac je završio pored leve stative. Samo 120 sekundi kasnije aktuelni šampion Srbije je konačno stigao do vođstva! Milan Rodić je centrirao sa leve strane, a loptu je u sopstvenu mrežu prosledio Leandro Pinto. Klub iz Ljutice Bogdana nastavio je da igra u istom ritmu. Vođstvo je duplirano u 32. minutu. Odličnu akciju pogotkom je krunisao mladi Veljko Nikolić.

U drugom poluvremenu videli smo znatno slabiji meč, ali i u ovom periodu su viđena dva pogotka. Ben je iskoristio pomalo komičnu reakciju odbrane Proletera i rutinski u 55. minutu savladao Župića. Igrali su crveno-beli onoliko koliko im je trebalo da privedu utakmicu kraju. Stanković je na teren poslao mlade snage potpomognute Slavoljubom Srnićem i Aleksandrom Kataijem. Videlo se od prvog dodira sa loptom da je Magiko željan fudbala, nudio se, upošljavao saigrača, a nagrada za sve što je uradio stigla je u 90. minutu kada je efektno, glavom, postavio konačnih 4:0.

Crvena zvezda se novom, 21. pobedom u sezoni, učvrstila na prvom mestu sa 65. bodova. Proleter je sakupio 36 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

KRAJ UTAKMICE!
Crvena zvezda - Proleter 4:0.

90. minut
GOOOL! Katai je strelac! Neobično za Magika, pogodio je glavom - 4:0.
84. minut
Da se fudbaleri pitaju, sudija bi mogao već sada svirati kraj.

78. minut
Poslednja izmena kod domaćih. Odada menja Nikolića.
76. minut
Gluščević i Vesić su na terenu, Mirosavljem i Živojinović se sele na klupu.
75. minut
Krstović i Gavrić menjaju Bena i Pavkova.

73. minut
Oprobao se i Katai, njegov udarac završava u naručju golmana.

68. minut
Ritam utakmice je znatno opao, crveno-beli drže sve pod kontrolom.
59. minut
Pavkovu nije dan! Treći njegov pokušaj, ovaj put pravo u Župića.

55. minut
GOOOOL! Nespretnu reakciju odbrane Proletera rutinski je iskorstio Ben. Ofanzivcu Zvezde nije bilo teško da sa par metara zatrese mrežu.

50. minut
Gađao je Živković, veoma neprecizan udarac mladog fudbalera.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!
Promena u Proleteru!
Knežević menja Mitrovića.
Dvostruka izmena!
Ivanić i Kanga su ostali u svlačionici, na terenu su Katai i Srnić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda - Proleter 2:0.
43. minut
Još jednom pomenuti Župić vadi kestenje iz vatre! Nikolić je odlično gađao, međutim, akrobatska odbrana 20-godišnjaka.

41. minut
Odlična intervencija golmana Župića. Rodić je probao glavom, ali čuvar mreže Novosađana siguran.
35. minut
Prva prava prilika za Proleter. Živojinović je zapretio iz peterca, Gajić blokira u poslednjem momentu.

32. minut
GOOOL! Sjajna akcija crveno-belih koju je u pogodak pretvorio Veljko Nikolić. Mladi vezista je bio precizan sa 10-tak metara - 2:0.

25. minut
Identično je ponovo probao Ivanić, ovaj put preko prečke.

22. minut
GOOOL! Leandro je nakon centaršuta Rodića zatresao sopstvenu mrežu - 1:0.
20. minut
Imao je Pavkov situaciju 1 na 1, visoki napadač šutira pored gola. Neverovatan promašaj.

16. minut
Stativa Bena! Odlično je El Fardu izveo slobodan udarac, ponovo je okvir gola saveznik gostima.

14. minut
Nova šansa za Pavkova. Milan iz neposredne blizine trese spoljni deo mreže.

10. minut
Ivanić je bio jako blizu gola! Odlično je gađao Mirko sa ivice šesnaesterca, prečka je saveznik Proletera.
6. minut
Domaći imaju terensku inicijativu, ali konkretne prilike nema.

1. minut
Umalo Zvezda da stigne do vođstva posle samo 30 sekundi! Šutirao je Pavkov sa leve strane, ali pored leve stative.