ZVEZDA POBEDOM PREBOLELA MILAN: Crveno-beli bes iskalili na Proleteru VIDEO

Superliga Srbije

Fudbal -

Crvena zvezda je u okviru 24. kola fudbalske Super lige Srbije na svom stadionu savladala ekipu Proletera iz Novog Sada 4:0 (2:0).

Tim trenera Dejana Stankovića, brzo je, ako je suditi po igri preboleo remi sa Milanom (1:1) i eliminaciju iz Lige Evrope.

Zvezda je dominirala posebno u prvih 45. minuta. Pre prvog pogotka, okvir gola odličnog Župića pogodili su Ivanić i Ben, a u 22. minutu Zvezda je povela posle autogola Leandra. Deset minuta kasnije prednost domaćih je duplirana, a gol je postigao Veljko Nikolić.

U polsednjim trenucima prvog poluvremena, Zvezdi je poništen gol, a u nastavku je tempo igre malo opao. Zvezda je međutim, nastavila da dominira, a u 55. minutu Ben je povisio na 3:0.

Konačan rezultat je u 90. minutu postavio Aleksandar Katai.

Zvezda je trenutno prva sa 65 bodova, a Proleter je na sedmom mestu sa 36. bodova.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

90. minut - GOOOOOOOOOL 4:0 Katai! On je pogodio glavom nakon centaršuta Gajića

87. minut - Imali su gosti dobru priliku, ali su se u završnici prekombinovali

84. minut - Igra se između dva kaznena prostora

75. minut - Ben je izveo korner, a na prvoj stativi Pavkov je probao glavom međutim van okvira gola

64. minut - Dobar pokušaj Nikolića iz daljine lopta je otišla preko gola

55. minut - GOOOOOOOOOOOL 3:0, Ben! Napadač je iskoristio grešku Leandra nakon centaršuta Nikolića sa levog boka i rutinski sa dva metra poslao loptu u mrežu

53. minut - Nešto je slabiji tempo nego u prvom poluvremenu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Uspeo je Pavkov konačno da zatrese mrežu Novosađana, ali mu je gol poništen zbog ofsajda. I to pogrešno jer Ben očigledno nije bio u nedozvoljenoj poziciji, kao ni strelac, pa su crveno-beli oštećeni za pogodak od strane pomoćnog sudije Beljina.

43. minut - Župić je odbranio pokušaj Veljka Nikolića

41. minut - Zvezda ne smanjuje pritisak

35. minut - Dobra akcija gostiju i prilika za Živojinovića, čiji je udarac izblokirao Gajić

32. minut GOOOOOOOL 2:0, Nikolić! Kontra domaćih, koji su se umalo prekombinovali. Išla je lopta od Ivanića, preko Kange, Bena i Gajića, na kraju je desni bek crveno-belih odlično pronašao mladog Nikolića, koji je precizno gađao i došao do četvrtog gola u Superligi

27. minut - Pavkov je lagano odložio loptu za Ivanića, a ovaj ponovo gađao unutrašnjim delom kopačke, ali preko prečke

22. minut - GOOOOOOOOOL 1:0, Leandro! Rodić je uputio loptu u kazneni prostor, na nju je natrčao fudbaler Proletera i zatresao mrežu

20. minut - Pavkov je posle pada Marjanovića izbio sam pred golmana Župića, ali je lopta posle šuta otišla kraj stative

16. minut - STATIVA! Ben je odlično izveo slobodan udarac, ali je lopta pogodila stativu

10. minut - Lopta je posle šuta zakačila gornji deo prečke

9. minut - Moglo je biti opasnije po gol Proletera, ali se ispred Kange i Gajića u završnici akcije isprečio jedan igrač tima iz Novog Sada

8. minut - Na početku se igra između dva kaznena prostora. Proleter je probao, ali je odbrana Zvezde rešila situaciju u svom kaznenom prostoru

1. minut - Pavkov je posle 30 sekundi igre pokušao da ugrozi gol Proletera

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Degenek je pre meča dobio uramljen dres sa brojem 100. pošto je odigrao stoti meč za tim sa Marakane

Crvena Zvezda

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Nikolić – Ben, Kanga, Ivanić - Pavkov.

PROLETER: Župić – Leandro, Mitrović, Marjanović – B. Milošević, Kojić, Ilić, Kovačević – Tomović, Živojinović – Mirosavljev.

Sastavi

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković najavljuje da će protiv Slanobaraca na teren izvesti najjači sastav, a da su ciljevi i filozofija igre poznati:

’’Što se tiče povređenih igrača, Gobeljić i Ivanić su pokazali da su spremni i u Milanu. Jedina dilema je Falko koji je u Subotici osetio malu kontrakturu na loži, ostali igrači su spremni. Spremamo utakmicu za utakmicu, sigurno je da su naša filozofija i ciljevi poznati. Sutrašnja utakmica je najvažnija u ovom momentu i osim tri boda ništa drugo ne uzimamo u razmišljanje. Teren je najbolje merilo, da bismo mogli da igramo fudbal kao u Milanu, moji igrači moraju da budu spremni. Upravo to je zasluga mog stručnog štaba, momaka koji se bave fizičkom spremom, na čelu sa Federikom Panonćinijem. Ne bismo mogli da namestimo igru onako kako želimo da oni nisu spremni da odgovore na postavljene zadatke. Bitan faktor je i volja, ali ukoliko fizička sprema nije na zadovoljavajućem nivou nemoguće je ostalo sprovesti u delo. Videćemo da li će Katai moći da počne meč. Što se tiče emotivnog pražnjenja na to moramo da se navikavamo, mi smo profesionalci, fudbal se igra i dalje. U ovom trenutku su ciljevi prvenstvo i kup, emocije mogu da budu prisutne, prvi i drugi dan, posle toga se resetujemo i idemo dalje.’’

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Branko Žigić ističe da će njegov tim pokušati da iskoristi umor protivnika, kao i da je neophodno da se greške svedu na minimum:

’’Zadovoljan sam izdanjem svojih igrača u prva četiri kola, siguran sam da smo po prikazanoj igri zaslužili koji bod više. Pristupom smo odgovorili na svakoj utakmici, realizacija je mogla biti za koji gol bolja, a i nešto lošiji tereni su uticali da se iz tih utakmica u kojima smo izgubili izvuče pozitivan rezultat. Kako vreme bude odmicalo bićemo sigurno još bolji, rezultatski, do tad moramo dobro da radimo i da rastemo u svakom pogledu. Ekipa je dosta mlada, puna energije, malo su nas poremetili odlasci iskusnih igrača, isto tako povrede u nekim utakmicama, kao i suspenzije zbog kartona koji se nameću kao normalna pojava u ovom delu takmičenja. Sledi Crvena zvezda, po svemu najbolji tim Super lige Srbije. Utakmica dolazi njima nakon evropske utakmice, a nama posle poraza kod kuće gde moramo negde da popravimo taj rezultatski bilans. U dva poslednja susreta oba puta smo ostavili dosta dobar, pozitivan utisak. Međutim oba puta smo poraženi, kod nas 0:1 i tamo 2:1. Treba da budemo dosta hrabri, da probamo da iskoristimo prisutan umor kod domaćina, iako Crvena zvezda ima roster od 35 jednakih igrača. Moramo da svedemo greške na minimum, jer će protivnik ako i neke od ovih ekipa do sad nisu kažnjavale svaku, oni sigurnu iskoristiti. Moramo da popravimo realizaciju, jer bi nam gol sigurno olakšao posao ka pozitivnom rezultatu. Apsolutni su favoriti, što tabela dovoljno govori, na nama je da pokušamo i da se nadamo najboljem. Sve ćemo uraditi da do toga dođe.’’

Meč 24. kola Super lige Srbije između Crvene zvezde i Proletera igra se sa početkom u 17 časova.