Trijumf “Zdravlja” u derbiju

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ su u SRC „Dubočica“ pobedili u derbi utakmici 2. kola Druge lige Srbije ekipu „Slodesa“, do ove utakmice lidera na tabeli. Rezultat je bio 86:84 (22:18 25:22 19:20 20:24), a sama utakmica je bila krajnje neizvesna, borbena i sa mnogo preokreta. Leskovčani su u prvoj četvrtini imali blagu prednost, a najveće vođstvo su stvorili dva minuta pred kraj četvrtine (18:12), koja se završila rezultatom 22:18. Na početku druge četvrtine ubedljivija igra domaćina, u 14. minutu vode sa 29:20. Gosti smanjuju, ali prednost i dalje za „Zdravlje“, koje uspeva i da povede sa 43:29 u 17. minutu igre. U poslednjih minut ipo gosti uspevaju da prednost 45:33 smanje na podnošljivih 47:40 i sa tom razlikom se otišlo na poluvreme. U nastavku Leskovčani kao da su stali, za tri minuta nisu postigli ni jedan pogotak, primili 12 i sada gosti vode sa 47:52, a u 15 minutu „Slodes“ dostiže i najveću prednost, sedam poena za 51:58. „Zdravlje“ upornom i požrtvovanom igrom ipak preokreće rezultat u svoju korist i u poslednjih 10 minuta se ulazi sa 66:60. Ovu prednost su Leskovčani održavali sve do 36. minuta, kada su se gosti primakli samo na korak zaostatka, 77:76, a na minut i po pre kraja i poveli sa 82:84. Ipak, u neizvesnoj završnici bolje su se snašli domaći i potpuno zasluženo ostvarili pobedu od 86:84.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: D. Jović 15, Stojković 3, Petković 16, Bjelak 3, Marković 14 (13 skokova), Jovanović 2, Radivojević 20, Pejović 6 (9 skokova), Spasić 2, Đ. Jović.

Nakon ovog kola ekipe „Zdravlja“ i „Slodesa“ su na na vrhu tabele sa ostvarenih šest pobeda i dva poraza. Sledećeg vikenda je na redu gostovanje u Zrenjaninu, ekipi „Proleter Naftagas“.