Fudbal

Subota, 27.02.2021.

18:10

Dembele i Mesi dobili derbi u Sevilji

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju na "Ramon Sančes Pishuanu" rezultatom 2:0 (1:0) u 25. kolu španske La lige.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Katalonci su tako zadržali priključak za Atletiko Madridom za kojim sada zaostaju dva boda uz dve utakmice više.

Prestigla je Barselona Real na drugoj poziciji, ali će "kraljevski klub" svoj meč igrati u ponedeljak protiv Real Sosijedada.

Sevilja je ostala na četvrtoj poziciji i apsolutno zasluženo je izgubila, budući da nije prikazala ono što inače čine izabranici Đulena Lopetegija.

Barselona je povela u 29. minutu kada je Usman Dembele zatresao mrežu golmana Bona.

Igrači Sevilje bili su kivni na sudiju Ernandesa koji u finišu prvog poluvremena nije želeo (ili smeo) da pokaže drugi žuti karton Leu Mesiju.

Da jeste, sve bi bilo drugačije u nastavku.

Ovako, Barsa je iskontrilisala dešavanja na terenu, pogodila stativu preko Desta, a sve je rešila u 85. minutu.

Upravo Mesi je bio u solo prodoru i iz drugog pokušaja je ćušnuo loptu u mrežu za konačnih 2:0.