Читај ми!

Gol i asistencija Mesija, Barselona dominantna protiv Sevilje

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju ekipu Sevilje sa 2:0 u jednom od derbija 25. kola La Lige.

"Blaugrana" je upisala značajnu i veoma zasluženu pobedu na gostovanju na "Ramon Sančez Pichuanu" u Sevilji.

Za razliku od nedavnog meča istih ekipa na istom stadionu u okviru kupa, Barsa je dominirala u posedu i stvorenim šansama i sa dva gola savladala andalušku ekipu.

Prvi gol na meču postigao je Usman Dembele u 29. minutu, nakon odlične asistencije Mesija.

Dugo je na semaforu stajalo 0:1, obe ekipe pokušavale da promene rezultat, ali se on sve do 85. minuta nije menjao.

U 81. minutu je En Nesiri uspeo da savlada Ter Štegena, ali je prethodno igrao rukom, zbog čega je gol poništen.

Barsa takču na meč stavlja pet minuta pre kraja, nakon odlično solo prodora Mesija, a Argentinac je uz malo sreće uspeo da se ušeta i maltene sa gol linije pošalje loptu u mrežu.

Katalonci pobedom dolaze do 53. boda, čime bar na kratko izbijaju na drugo mesto na tabeli domaćeg prvenstva.

Sevilja ostaje na 48 bodova i četvrtom mestu.

Ekipa Hetafea je na svom terenu ubedljivo savladala Valensiju sa 3:0.

Strelci za tim iz Madrida bili su Arambari, Mata i Alenja.