Читај ми!

Bajern se vratio na pobedničku stazu, Dortmund ubedljiv protiv Arminije

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su savladali Keln sa 5:1, u utakmici 23. kola Bundeslige. Istim rezultatom Štutgart bolji od Šalkea, Dortmund sa 3:0 savladao Arminiju. Volfsburg bolji od Herte 2:0.

Posle poraza od Ajntrahta u prošlom kolu, Bajern je u Minhenu ubedljivo savladao Keln 5:1 i vratio se na pobedničku stazu u Bundesligi.

Već posle prvih 45 minuta Bavarci su imali dva gola prednosti, a strelci su bili Čupo-Motan i Levandovski.

U nastavku je Keln potpuno pregažen. Levandovski se još jednom upisao u listu strelaca, a Serž Gnabri je svoj povratak na teren proslavio sa dva pogotka.

Jedini gol za goste postigao je Tunišanin Skiri.

Ekipa Hansija Flika prva je na tabeli sa 52 boda, Keln je 14 sa 21.

Štutgart je istim rezultatom savladao ekipu Šalkea, koja je ubedljivo poslednja na tabeli Bundeslige.

Endo (dva) i kalajdžić doneli su ubedljivu prednost "Švabama", smanjio je Kolašinac, a u finišu meča konačan rezultat postavili Klement i Didavi.

Ubedljiva je bila i Borusija, koja je u Dortmundu savladala Arminiju 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi u nastavku Dahud, Sančo i Renije doneli tri boda "milionerima" koji su trenutno četvrti na tabeli.

Volfsburg je nastavio sa dobrim partijama i autogolom Kluntera i pogotkom Lakroe savladao Hertu sa 2:0.

Od 18.30 sastaju se u derbiju Lajpcig i Menhengladbah.