GVARDIOLA UZ REKORD SRUŠIO I VEST HEM: Došao do 200. pobede na klupi Sitija i vezao 20 u nizu! VIDEO

premijer liga

Fudbal -

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na domaćem terenu ekipu Vest Hema sa 2:1, u meču 26. kola Premijer lige.

Bila je ovo Gvardiolina 273. utakmica na klupi Mančester sitija i ukupno 200. pobeda! To je najmanji broj susreta koji je bio potreban nekom treneru da dostigne 200 pobeda u svim takmičenjima u istoriji engleskog fudbala.

Siti je poveo preko Rubena Dijaša u 30. minutu, koji je gol postigao glavom na asistenciju Kevina De Brujnea.

Do kraja prvog poluvremena gosti su izjednačili preko Majkla Antonia u 43. minutu.

Pobedu Sitiju doneo je Džon Stons u 68. minutu meča.

Sitiju je ovo 14. uzastopna pobeda u domaćem prvenstvu, a poslednji put su bez pobede ostali u meču protiv Vest Bromvič Albiona 15. decembra prošle godine.

Na tabeli Premijer lige Siti je prvi sa 62 boda, dok ekipa Vest Hema na četvrtom mestu ima 45 bodova.