0
Košarka

UZBUDLJIVE UTAKMICE U NBA LIGI: Juta nadigrala šampiona, Boston nije mogao protiv raspoloženog Italijana! (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.21 u 09:39

U noći između srede i četvrtka odigrano je devet mečeva u najjačoj ligi sveta!

Košarkaši Jute(26-6) na svom terenu savladali su Lejkerse(22-11) sa 114:89.

Aktuelni šampion bio je ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini. Domaćin je na poluvremenu imao +16, a pred poslednjih 12 minuta imao je nedostižnih 26 poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Džordan Klarkson i Rudi Gober sa 18 poena, Bojan Bogdanović je postigao 15.

Kod gostiju istakao se Lebron Džejms sa 19 postignutih poena, pratio ga je Harel sa 16, odnosno Moris sa 12 postignutih poena.

Atlanta je slavila protiv Bostona sa 127:112. Pobedničku ekipu je predvodio odlični Danilo Galinari sa 38 poena, a Tre Jang je postigao 33 poena. Kod poražene ekipe najefikasniji je bio Džejlan Braun sa 17 poena.