Prazne puške u Brajtonu: Bledi Fulam odneo slađi bod

Vreme čitanja: 2min | sre. 27.01.21. | 22:30

Rivali u borbi za opstanak duel 20. kola Premijer lige završili bez pogodaka

Brajton i Fulam međusobni duel dočekali su sa ambicijom da upravo protiv rivala u borbi za opstanak stignu do važne pobede. Svesni da pobeda u susretima poput ovih vredi dvostruko, akteri su strpljivo vrebai grešku rivala, ali su na kraju morali da se zadovolje sa po bodom.

Iako je Brajton pokazao znatno više inicijative i želje za pobedom, drugo uzastopno slavlje, posle pobede nad Lidsom (1:0), sprečio je golman gostiju koji je sjajnim odbranama Fulamu doneo slađi bod.

Izabrane vesti

Prvu priliku na susretu Brajton je imao u 15. minutu kad je Leandro Trosar šutirao iz izgledne šanse, ali je Areola bio na visini zadatka i sačuvao mrežu. Francuski čuvar mreže golmanske kvalitete je pokazao i u četiri minuta kasnije kad je Luis Dank glavom pokušao da ga matira, ali je i posle ove akcije domaćina rezultat ostao nepromenjen.

Brajton je bio tim koji je diktirao ritam i u drugom poluvremenu, a najbolju šansu na utakmici nije iskoristio Nil Mapej u 70. minutu kad je iz stopostotne šanse šutirao preko gola.

Bezidejna igra gostiju bila je povod Skotu Parkeru da u završnici susreta, odnosno u 77. minutu, šansu pruži i Aleksandru Mitroviću, ali ni srpski napadač nije uspeo da pruži doprinos dovoljan da Fulam upiše prvu pobedu od novembra i trijumfa nad Lesterom (1:0).

Remijem na gostovanju Brajtonu londonski tim je upisao deseti uzastopni meč bez pobede čime je potvrdio da pred sobom ima veoma težak zadatak opstanka u eliti. Sa druge strane, Brajton je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala, ujedno i prvog pratioca.