Читај ми!

Šokantan poraz Mančester junajteda od "fenjeraša"!

Fudbaleri Šefild junajteda napravili su veliko iznenađenje u 20. kolu Premijer lige i na "Old Trafordu" pobedili Mančester junajted sa 2:1. Šefild, koji je zakucan za dno tabele, iznenadio je "crvene đavole" i onemogućio ih da se ponovo vrate na prvo mesto na tabeli.

Ekipa Olea Gunara Solšera ostala je drugoplasirana sa 40 bodova, jednim manje i utakmicom više od gradskog rivala Mančester sitija.

Menadžer "građana" Pep Gvardiola nije mogao da zamisli bolje veče za svoj tim jer je i Lester siti, još jedan od pretendenata za vrh tabele, kiksnuo protiv Evertona (1:1).

Na "Teatru snova" je Solšer promešao karte, u startnoj postavi se našao i naš Nemanja Matić, ali Junajted nije ličio na ekipu koja je u poslednjih mesec dana stigla do borbe za titulu.

Napadi su bili mlaki, bez previše organizacije, a dodatni problem pojavio se u 23. minutu, kada je Brajan doveo goste do prednosti.

Šefild je poveo i igrao sjajno, iako je do ove večeri ostvario samo jedan trijumf i zabeležio 16 poraza.

Ekipa Krisa Vajldera je ostvarila nekoliko negativnih rekorda ove sezone, ali je od početka bila spremna za senzaciju i možda baš ovaj duel bude prekretnica užasne sezone.

Otišli su na odmor sa vođstvom, a nije ih poljuljalo ni izjednačenje koje je Junajtedu doneo Hari Megvajer. Čekali su svoju šansu i dočekali je u 74. minutu, pošto je odbrana domaćina nanizala nekoliko katastrofalnih poteza.

Na kraju, šutirao je Burk, lopta pogodila Tuanzebea i od prečke završila u mreži.

"Crveni đavoli" su do kraja pokušavali, nisu uspeli da probiju bedem rivala i upisali četvrti poraz u sezoni.

Šefild je ostao poslednji sa osam bodova, čak 10 manje od prve ekipe koja je van zone ispadanja.