Košarka

Zvezda ubjedljivo izgubila u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu u 22. kolu Evrolige rezultatom 86:72.

Crveno-bijeli doživjeli su 15. poraz ove sezone u Evroligi.

Sada su na skoru od sedam pobjeda i 15 poraza poslije 22 odigrane utakmice.

Zvezda je vodila samo u drugom minutu utakmice, kada je Volden pogodio trojku za 3:2. Od tada, Efes je kontrolisao utakmicu i konstantno vodio do kraja utakmice.

Raspoloženi su bili Vasa Micić, Kruno Simon i Adrijan Moerman, pa su trojke 'pljuštale' u Sinan Erden dvorani i Efes je poslije pet minuta došao do dvocifrene prednosti.

Zvezda je veoma loše igrala odbranu i bila slaba u napadu, pa je Efes imao +16 na kraju prve četvrtine.

Nastavio je domaćin da igra u istom ritmu, a u drugoj četvrtini dominirao je Šejn Larkin, koji je pogodio tri trojke u drugoj četvrtini.

Iako je Zvezda imala seriju od 8:0 na startu druge deonice, to su sve neutralisali domaći igrači.

Imali su na poluvremenu i čak osam ukradenih lopti.

Na poluvremenu bilo je ogromnih +21 za Efes.

Problem je bila i povreda Džordana Lojda, kog je poslije prodora faulirao Šanli i pao mu na nogu. Lojd je izašao i više se nije vraćao u igru do kraja utakmice.

Ništa se nije mijenjalo ni u trećoj četvrtini.

Iako se razigrao Davidovac i Rit i Lazić su pogađali trojke, Efes je igrao bez greške i nije dozvoljavao Zvezdi da smanji zaostatak.

Pogađali su sve u napadu i držali dobar nivo u odbrani, pa su pred posljednjih 10 minuta imali +23.

Poslijednja četvrtina bila je odrađivanje poslija za Efes, ali i za Zvezdu.

Šanse za povratak nije bilo, Efes je rutinski zadržao veliku prednost i došao do 12. trijumfa u Evroligi.

Efes su do pobede predvodili Šejn Larkin sa 23 poena i Vasilije Micić sa 13 poena. Šanli je dodao 12, Buboa 11, a Simon 10 poena.

U redovima Crvene zvezde istakli su se Dobrić i Davidovac sa po 12 poena.