Fudbal

Ponedeljak, 25.01.2021.

22:40

FA kup: Totenhem zaigrao protiv Vajkomba tek od 86. minuta

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su kao gosti savladali Vajkomb sa 4:1 (1:1).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bez obzira što su bili veliki favoriti u duelu sa ekipom koja se takmiči u Čempionšipu, "pevci" su imali dosta posla i tek u finišu su izbegli igranje produžetaka.

Žoze Murinjo je izveo na teren jak tim, ali je svejedno morao da u nastavku uvede Sona, Harija Kejna i Erika Lamelu koji su meč počeli kao rezerve.

Vajkomb je poveo u 25. minutu preko Freda Oniedinme, da bi u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena mrežu zatresao Garet Bejl.

Kada su mnogi očekivali da će meč otići u produžetke, gosti iz Londona su dodali gas i stigli do pobede.

Prvo je u 86. minutu Hari Vinks pogodio za 1:2, da bi dva minuta kasnije sve bilo rešeno kada je Tangi Ndombele postigao treći gol za Totenhem.

Isti igrač je i u trećem minutu nadoknade bio precizan za konačnih 1:4.

Oni će u narednom kolu najstarijeg klupskog takmičenja igrati protiv Evertona na "Gudisonu".

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.