Izvor:

Autor:

U finalu NFC Baksi su savladali Grin Bej Pekerse – 31:26.

Na Superboulu igraće protiv boljeg iz meča Kanzas Siti Čifs – Bafalo Bils.

Baksi su meč otvorili tačdaunom, pošto je dodavanje Brejdija uhvatio Majk Evans, a šut za dodatni poen u četvrtom minutu susreta pogodio Sakop za 0:7.

Pekersi do izjednačenja dolaze na startu druge četvrtine, pošto je u prvom minutu poentirao Valdes-Skentling.

Rodžers ga je ugledao u sekundi, poslao tačan pas i Valdes-Sekntling beži svoj rivalu i poentira. Krozbi pogađa šut za 7:7.

Brejdi je bacio dva dobra pasa u nastavku, ali Godvin nije uspeo da uhvati. A zatim Brejdi baca pas od preko 40 jardi i Godvin hvata loptu fantastično. Iskupio se za sve.

Leonard Furnet je u nastavku akcije sjajno istrčao do samog kraja i upisao tačdaun, pa je Sakop poentirao za 7:14.

Na pet minuta do kraja prvog poluvremena, Pekersi su imali priliku da dođu izjednačenja. Imali su akciju na 8 jardi od end zone. Dva puta je pas izblokiran, pa je Rodžers našao saigrača, ali je on bio van end zone i propala je prilika za tačdaun.

Šut pogađa Krozbi na kraju za 10:14.

I onda u poslednjoj sekundi prvog poluvremena tačdaun Baksa.

Brejdi je bacio u poslednjoj sekundi pas sa 40 metara i pronašao Milera, koji hvata loptu u end zoni i poentira. Pogodio je Skrap i dodatni poen za 10:21, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Džons je u trećoj četvrtini izgubio loptu, pa su Baksi imali priliku da uvećaju prednost, pošto je Vajt ukrao loptu.

Brejdi je isfintirao kompletnu odbranu Pekersa i to je novi, treći pas za tačdaun i Baksi dolaze do 28:10.

Rodžers na polovini treće četvrtine baca pas za novi tačdaun i Pekersi smanjuju na 28:17. Poentirao je Tonjan.

Brejdi zatim greši i Ejmos je presekao pas, pa su Pekersi imali priliku da smanje zaostatak.

Na dva minuta do kraja treće četvrtine, Pekersi dolaze na 12 jardi od end zone Baksa i imali su veliku priliku da smanje zaostatak.

Pronašao je svog saigrača, koji dobija udarac kacigom od kacigu od Dejvisa, pa je Tampi prepolovljen put do end zone, koji je bio svega nekoliko jardi.

Rodžers iz trećeg pokušaja sjajno pronalazi Divontea Adamsa, koji poentira i Pekersi su išli na pretvaranje za dva poena.

Rodžers je gađao Brauna, kojem ispada lopta i propala je prilika za dva poena za Pekerse. Neverovatno šta nije uhvatio Braun.

Na kraju treće četvrtine bilo je 23:28.

Na 12 minuta do kraja, Brejdi gađa Evansa, kojem ispada lopta, a hvata je Aleksander!

Druga greška posle pasa Brejdija i Pekersi su imali veliku šansu za preokret.

Baksi su čak bili i u zoni šuta za tri poena.

Rodžers je na 11 minuta do kraja sekovan na trećem daunu za pet jardi. Poništili su Baksi presečeno dodavanje od ranije.

A onda ponovo greši Brejdi! Gađao je ponovo Evansa i ponovo mu je presečen pas na 9 minuta do kraja. I ponovo je to bio Aleksander.

Ponovo Pekersi nisu iskoristili napad posle greške Brejdija.

Rob Gronkovski istrčao je 29 jardi i na 46 jardi bili su Baksi od end zone na 4:48 do kraja. Imali su treći pokušaj za 8 jardi. Ispustio je loptu Brejdi i sa 46 jardi pogodio je šut za tri poena pogađa Rajan Sakop i to je 23:31 na 4:36 do kraja.

Nisu Pekersi iskoristili napad i na 2:05 do kraja, Krozbi pogađa za tri poena i to je bilo 26:31. Nije jasno zašto nisu dali Rodžersu da ide na konverziju u četvrtom pokušaju.

Prava drama viđena je na kraju.

Baksi su odradili posao i istrošili vreme i došli do pobede, pošto su je na trećem pokušaju za četiri jarde na 1:46 načinjen prekršaj posle dodavanja Brejdija.

Tom Brejdi će 10. put igrati na Superboulu.

Baksi su prvi tim u istoriji koji će igrati Superboul na domaćem terenu.

Tako će se boriti za prvi trofej posle 19 godina, kada su osvojili Lombardijev trofej pobedom nad Oukland Rejdersima, sadašnjim Las Vegas Rejdersima.

Superboul se igra na "Rejmond Džejms" stadionu 7. februara.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.